KOTO’da ADR zirvesi

        Ülkemizin 2010 yılında taraf olduğu, ‘Tehlikeli Maddelerin Karayolu ile Uluslararası Taşımacılığı’na ilişkin Avrupa Anlaşması (ADR) 1 Ocak 201...

BÜYÜT

 

 

 

 

Ülkemizin 2010 yılında taraf olduğu, ‘Tehlikeli Maddelerin Karayolu ile Uluslararası Taşımacılığı’na ilişkin Avrupa Anlaşması (ADR) 1 Ocak 2014 tarihi itibariyle yürürlüğe girdi. Yeni yönetmelikte 5 ay geride kalırken, tank imalatçıları ve tehlikeli madde taşımacılığı yapan lojistik firmaların temsilcileri Kocaeli Ticaret Odası’nda Türk Standartları Enstitüsü (TSE) yetkilileriyle bir araya gelerek tehlikeli madde taşımacılığına standart getiren ADR yönetmeliğini görüştü.

 

ÖZDAĞ KATILAMADI

Kocaeli Ticaret Odası Başkanı Murat Özdağ’ın daha önceden planlanmış bir programı nedeniyle katılamadığı toplantıya meclis üyesi Yıldırım Yılmaz başkanlık ederken, Ankara’dan TSE Genel Sekreter Yardımcısı Dr. Vedat Demir, TSE Ulaşım Lojistik Sistemler Merkez Başkanı Ömer Cem Ercil katıldı.

 

SEKTÖR İÇİN HAYATİ

ÖNEM ARZ EDİYOR

Yapılan toplantıda, sektörlerin ADR Konvansiyonu’nun gereği olan değişiklere uyum sürecinde yaşadıkları sorunlar ve aksaklılar ile ilgili bilgi alışverişi yapılırken, TSE yetkililerinden bu konuda destek sözü alındı. Taraflar, sektör için hayati önem arz eden bu önemli konuda her iki tarafı bir araya getirip sorunların tartışılmasına fırsat verdiği için Kocaeli Ticaret Odası’na Yıldırım Yılmaz nezdinde teşekkürlerini iletti.

22 Haziran 2014 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR