Tekstilciler çalıştayda buluşacak

        Tekstil ve konfeksiyon sektöründe faaliyet gösteren Kocaeli ve Gaziantepli işadamları GTO ev sahipliğinde gerçekleştirdikleri ortak meslek kom...

BÜYÜT

 

 

 

 

Tekstil ve konfeksiyon sektöründe faaliyet gösteren Kocaeli ve Gaziantepli işadamları GTO ev sahipliğinde gerçekleştirdikleri ortak meslek komite toplantısında sektörel sorun ve çözüm önerilerini konuştu. GTO Yönetim Kurulu Üyesi Reis Reisoğlu başkanlığında gerçekleşen toplantıda sektörel sorunlar da tartışıldı.

 

SAVAŞIN ETKİLERİ

GTO Yönetim Kurulu Üyesi Reis Reisoğlu, toplantıda katılımcılara Gaziantep ekonomisi ve tekstil-konfeksiyon sektörü hakkında bilgiler verdi. Şehir içindeki alışveriş merkezlerinin ve yıl boyu süren indirimlerin perakende sektörüne verdiği zararlar ile Musul ve Suriye'de yaşanan olayların sektöre etkilerinin görüşüldüğü toplantıda ayrıca sektörün gelişimi için atılması gereken adımlar konusunda görüş alışverişinde bulunuldu. 

 

İNDİRİMLER BELİRLİ

DÖNEMLERDE YAPILSIN

Toplantıda, katılımcılar, yıl boyunca süren indirimlerin belirli dönemlerde yapılmasının daha uygun olacağı, bu konuda hep birlikte hareket edilmesi gerektiği konusunda görüş birliğine vardı. Sektörün kendisini geliştirmesi ve yerli esnafın halkın güvenini kazanması için yapması gerekenlerin görüşüldüğü toplantıda, genel sorunların ve çözüm önerilerinin tartışılacağı ortak bir çalıştay yapılması kararı alındı.

 

RAPOR HAZIRLANDI

Öte yandan toplantıya katılan KOTO Yönetim Kurulu Üyesi Şahin Kaya, odanın tüketiciyi yerli ürünlere yöneltmeyi hedefleyen bir proje hazırlığında olduğunu belirtti. Kaya, “Odamız tarafından tekstil alanında sorunlar ve çözüm önerilerinin olduğu bir rapor hazırlandı. Bu raporun odamız ve tekstil alanında gelişmiş diğer şehirlerin ticaret odalarıyla bir araya gelerek geliştirilmesi ve ilgili mercilere iletilmesi için çalışmalar yapmak istiyoruz” dedi.

16 Haziran 2014 Kocaeli- GündemYorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR