Roman Çocuklar Miniatürk’ü gezdi

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi ve Kocaeli Emniyet Müdürlüğü Toplum Destekli Polislik Şube Müdürlüğü işbirliği ile hayata geçirilen 167 Gülen Yüz Projes...

BÜYÜT

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi ve Kocaeli Emniyet Müdürlüğü Toplum Destekli Polislik Şube Müdürlüğü işbirliği ile hayata geçirilen 167 Gülen Yüz Projesi kapsamında yer alan Roman çocuklar için İstanbul Miniatürk gezisi düzenlendi. 167 Roman çocuk etkinliğe polis kıyafetleri ile katıldı.

TÜRKİYE’NİN TARİHİNİ ÖĞRENDİLER
Polis haftası dolayısıyla düzenlenen etkinliğe Tavşantepe İÖO, Yarbay Refik İÖO, Ziya Gökalp İÖO, Akçakoca İÖO, Ford Otosan İÖO ve Mehmet Akif İÖO’larında eğitim gören 167 Roman çocuk katıldı. Çocuklara gezi sırasında Toplum Destekli Polislik Şube Müdürlüğü polisleri eşlik etti. Roman çocuklar, Türkiye'deki çeşitli yapıtların maketlerinin sergilendiği ve dünyanın en geniş alana kurulmuş minyatür parkına adeta hayran kaldı. Gezi sırasında Miniatürk yetkilileri tarafından maketler hakkında bilgi aktarıldı. Mardin taş evlerinden Sümela Manastırına, Pamukkaleden Ayasofya Camii’ne kadar birçok eseri inceleyen çocuklar, Türkiye’yi gezmiş kadar oldu.

ESERLERİ ÇOK BEĞENDİLER
Kocaeli Büyükşehir Belediyesi ve Kocaeli Emniyet Müdürlüğü Toplum Destekli Polislik Şube Müdürlüğü’nün düzenlediği etkinliğe katılan çocuklar Türkiye’de bulanan eserlerin minyatürlerini çok beğendi. Miniatürk gezisi sonrası polisler ve çocuklar hep birlikte piknik yaptı.

10 Nisan 2012 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR