AKP’li Fahim Kılıç’ın kendine güveni tam

İl Genel Meclis Başkanı ve AKP’li Kartepe Belediye başkan aday adayı Fahim Kılıç gazetemizi ziyaret ederek, aday olacağı takdirde yapacağı çalışma ve...

BÜYÜT


İl Genel Meclis Başkanı ve AKP’li Kartepe Belediye başkan aday adayı Fahim Kılıç gazetemizi ziyaret ederek, aday olacağı takdirde yapacağı çalışma ve projelerini anlattı, kendine güveninin tam olduğunu bu güveni de halktan ve teşkilatından aldığını söyledi

AKP Kartepe Belediye başkan aday adayı Fahim Kılıç adaylık konusunda iddialı olduğunu söyledi. Kocaeli’nin kendisini tanıdığını ve adaylık konusunda mütevazi olamayacağını ifade eden Kılıç, kendisini güçlü hissettiğini belirtti. Kılıç, “Kendimi güçlü hissediyorum, çünkü gücümü halktan alıyorum. Bu güç benim daha da çalışma şevkimi arttırıyor” dedi.

“SEÇİM İLÇELERDE ÇANTADA KEKLİK DEĞİL”
Halk ile olmayanın kendilerinin adayı olamayacağının altını çizen Fahim Kılıç, “Seçim ilçelerde çantada keklik değil. Kazansanız bile istenilen sonuca ulaşamayabilirsiniz. Halka rağmen siyaset yapamayız. Halk sizi istemezse hiçbir anlam ifade etmez” şeklinde konuştu. Halkın gönlünde kendisinin olduğunu iddia eden Kılıç, “Tabandan gelen tek örneğim. 40 yıl ömrümü geçirdiğim ilçeme talip oldum. Kartepe’nin ayağı İzmit’te” dedi.


“HÜSEYİN YUSUF KESİNLİKLE ADAY ADAYI DEĞİL”
AKP eski İzmit İlçe Başkanı Hüseyin Yusuf’un aday adaylığı ile ilgili de açıklamalarda bulunan Kılıç, “Hüseyin Yusuf aday adayı olmuyor. Kendisi önemli bir değerdir. Hüseyin bana, ‘Şükrü Bey’in karşısında senin gibi güçlü bir aday adayı olmasaydı ben de aday adayı çıkacaktım. Şu saat itibariyle aday adayı kesinlikle değilim’ dedi. Hüseyin bana kendisini bu şekilde aktardı.”


“YEREL YÖNETİCİ HALKTAN BİRİ OLMALI!”
Belediye başkanlığı hakkında açıklamalarına devam eden Kılıç, “Siz her şeyi yapsanız dahi eğer gönüllere giremiyorsunuz büyük bir sıkıntı vardır. Vatandaşın elini sıkarken gözüne baktığınızda samimi değilseniz yaptığınız işin bir anlamı olmaz. Yerel yönetici halktan biri olmalı” dedi. Halkın seçtiği biri olmak istediğini söyleyen Kılıç, başkanların mesai saati dışında dahi özel korumalarla gezmesinin bir anlamı olmadığını ifade etti. Kılıç, “Ben neden korkacağım? Zırha neden bürüneceğim. Çalışma saatlerinde tabi ki olabilir” dedi.


“ETKİNLİKLERDE KIRMIZI KOLTUK OLMAYACAK”
Belediye başkanı olduğu zaman yapacağı etkinliklerde protokol için ayrı kırmızı koltuklar olmayacağını söyleyen Kılıç, “Çok iddialı konuşuyorum. Benim yaptığım hadiselerde, programlarda protokol olmayacak. Başkan olursam kırmızı koltuk olmayacak. Fahim Kılıç da plastik beyaz sandalyelerde halkın içinde oturacak” dedi. “Dün ne yapıyorsam bugün hiçbir şeyi değiştirmeyeceğim” şeklinde konuşan Kılıç, “Koltuk bir değer veriyor sana. Koltuğa sen değer veriyorsan tabureye oturunca da bir şey değişmez. Bugüne kadar neysek bundan sonra da o olacağız.”


“KARTEPE’NİN ÖZÜ TURİZME YATKIN”
Belediyenin asli görevlerinin olduğunu ve bunlar yapılırken övünülmesinin bir anlamı olmadığını ifade eden Kılıç, dağıtılan kitapçıklara da karşı olduğunu söyledi. Kartepe’nin genel isteğinin ne olduğunu araştıracağını ve kalkınmayı, kültürü, şehirleşmeyi bütünüyle yapmaları gerektiğini savunan Kılıç, “Her mahalle çok önemli. İlçe kültürünün her sokağa yansıması lazım. Kartepe’nin özü turizme yatkın. Kartepe dağının turizm planlarıyla 2 sene bir fiil şahsım uğraşmıştır. Herkes şahittir. Turizm çeşitlensin diye gayret sarf ettim. Ne kadar turizm çeşitlenirse o kadar talep olur” dedi.

“KARTEPE’DE SOSYAL KAYAK ALANI YOK”
“Kartepe dağında sosyal kayak alanı gördünüz mü? Zor nedir ya? Ben orayı yaparım. Ben bunu bakanlıktan karşılarım. Ama bir duruş ve kararlılık lazım. Bizim hep gözümüzü hep korkuttular. Benim yerime bir başkası niye karar versin. Tabi ki kolektif bir çalışma uygulanacak ama bana sorulmadan benim ilçemde karar alınmayacak” şeklinde konuşan Kılıç, söylemlerinin mevcudu eleştirmek için olmadığını vurgularken temayülden de kendisinin çıkacağını belirtti.

19 Ekim 2013 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR