Büyükşehir, başarıyı yine otomobille ödüllendirecek

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, öğrenci yerleştirme sınavında ilk yüze giren Kocaelili öğrencilere yine sıfır kilometre, kaskolu ve ful depolu otomobil...

BÜYÜT

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, öğrenci yerleştirme sınavında ilk yüze giren Kocaelili öğrencilere yine sıfır kilometre, kaskolu ve ful depolu otomobil verecek.

Büyükşehir Belediyesi üniversite yerleştirme sınavında başarılı olan öğrencileri otomobille ödüllendirmeye devam ediyor. Önceki yıllarda Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) tarafından üniversitelerin lisans programlarına yerleştirilen ve yerleştirildiği puan ile Türkiye genelinde ilk yüz içerisinde yer alan öğrencilere sıfır kilometre otomobil verilmişti.
Öğrencilerin ailelerinin Kocaeli sınırları içerisinde ikamet etmesi, Kocaeli içerisindeki liselerden mezun olmaları ve yerleştirildikleri puanla Türkiye genelinde ilk yüze girmeleri gerekiyor. Otomobil verileceklerde aranan şartlar şöyle:
a)Öğrencinin ailesinin Kocaeli ili sınırları içerisinde ikamet etmesi.
b)Öğrencinin Kocaeli ili sınırları içerisindeki bir liseden mezun olması.
c)Öğrencinin bir lisans programına yerleştirilmesine esas puanın (Sayısal, Eşit Ağırlık, Sözel, Yabancı Dil) Türkiye genelinde ilk yüz içerisinde yer alması.
d)Durumlarının (a), (b), (c) fıkralarına uygun olduğunu gösteren belgelerle birlikte 15 Nisan 2011 Cuma günü mesai bitimine kadar Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanlığı Yayın Eğitim Şube Müdürlüğü Leyla Atakan Kültür ve Eğitim Merkezi adresine müracaat etmeleri gerekiyor.

28 Mart 2011 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR