Seçim yaklaştı ittifaklar arttı

Milliyetçi ve Muhafazakar Parti Milliyetçi Hareket Partisi'ne yeşil ışık yaktı.Milliyetçi ve Muhafazakar Parti (MMP) Lideri Ahmet Reyiz Yılmaz, “MHP v...

BÜYÜT

Milliyetçi ve Muhafazakar Parti Milliyetçi Hareket Partisi'ne yeşil ışık yaktı.
Milliyetçi ve Muhafazakar Parti (MMP) Lideri Ahmet Reyiz Yılmaz, “MHP ve Bahçeli'den talep gelmesi durumunda 12 Haziran 2011 seçimlerinde bir iş birliğine olumsuz bakmayız” dedi.

MMP Lideri Yılmaz, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’ye zeytin dalı uzattı. Yılmaz yaptığı yazılı açıklamada, “Bahçeli iş birliği teklif ederse bunu düşünebiliriz. Tabana 'Ahmet Reyiz bizi bölüyor' gibi yalan ve yanlış bir bilgi vermesine gerek yok. Davet etiniz de ret mi aldınız” dedi.

Yılmaz, “Ahmet Reyiz için önce ‘İsrail ajanı’ sonra ‘AKP destekliyor', şimdi de 'bizi bölüyor’ diyerek yalan bilgilendirme yapmaya devam etmektedir. Bu yalanlarla baraj geçilmez. 130 vekil ile iktidarı 20 vekili olan hasta Ecevit’e teslim ettiniz sonra Erdoğan ve AKP karşısında iki ağır seçim hezimeti aldınız. O tarihlerde Ahmet Reyiz yoktu. Kimse de sizi bölmüyordu. Tek suçlu sizsiniz” dedi.

Yılmaz, kendilerine sadece MHP tabanından değil diğer partilerden de yoğun bir akış olduğunu belirterek, “Biz yeni ve taze bir yüz olarak yeni bir umut olarak siyasete dahil olduk. MMP bu seçimlerin sürprizidir. Kısa sürede sizden daha fazla teşkilata sahip olduk” dedi. MMP’nin 6 ay gibi kısa bir sürede kuruluşunu tamamlayıp hızla teşkilatlanarak seçimlere hazır hale geldiğini belirten Yılmaz şöyle devam etti:
“Teşkilat sayımız MHP ve CHP‘den daha fazla. MHP baraj altı gözüküyorsa, bizim hızlı teşkilatlanmamız bunun en önemli nedeni olmuştur. MHP tabanından kaçışlar, ne AKP, ne başka bir yere gider tek adres Milliyetçi ve Muhafazakar Parti’dir. Şu an itibari ile doğu da varlığı dahi olmayan MHP‘den teşkilatlanma bakımından çok daha iyi durumdayız.

Diyarbakır, Batman başta olmak üzere bölgede çok güçlü bir teşkilatlanmamız söz konusudur. MMP olarak buralarda çok başarılı işler çıkaracağız. Sizin yapamadıklarınızı bizler yapacağız. Siyasette kırgınlıklar olabilir ama iş birliklerin konuşulmasına engel değildir. Yeter ki iyi niyet olsun. Biz MHP yönetiminden terör suçlarına idam yasasına destek ve başörtüsünün kamusal alanda serbest kalmasına destek olmasını bekleriz. Bu şartlar altında MHP ve Bahçeli’den talep gelmesi durumunda 12 Haziran 2011 seçimlerinde bir iş birliğine olumsuz bakmayız. Aksi durumda MHP sadece baraj altı değil çok daha büyük bir hezimete mahkumdur.”

16 Şubat 2011 Kocaeli- Siyaset


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR