Kocaeli’de 2014’te 2818 çift boşandı

Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) Kocaeli Bölge Müdürlüğü, ilimizdeki evlenme ve boyanma istatistiklerini açıkladı. Evlenme sayılarında geçen yıla ora...

Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) Kocaeli Bölge Müdürlüğü, ilimizdeki evlenme ve boyanma istatistiklerini açıkladı. Evlenme sayılarında geçen yıla oranla oran aynı seviyede kalırken, boşanma rakamlarındaki düşüş ise dikkat çekti. 2014 yılı içinde Kocaeli’de  toplam 13 bin 156 çiftin hayatlarını birleştirdikleri öğrenildi. Geçen yıl bu rakam 12 bin 480 olarak açıklanmıştı.

 

BOŞANMALAR AZALDI

Evliliklerdeki artış yüzde 6 seviyesinde oldu. Boşanmalarda ise geçen yıla göre oldukça fazla bir oranda düşüş yaşandı. Kocaeli’de geride kalan bir yıllık dönemde 2 bin 818 çiftin ayrılık kararı aldığı bilgisine ulaşıldı. Bu rakam 2013 yılı toplamında ise 2934 olarak açıklanmıştı. Boşanmalardaki orantısan olarak düşüş ise yüzde 4 seviyesinde gerçekleşti.

 

İLK EVLİLİK YAŞI

Öte yandan ilk evlilik yaşı ortalamasında ise Kocaeli, geçen yıl ile aynı oranda kaldı. Kocaeli’de erkeklerin ilk evlilik yaş ortalaması 27.1 olarak açıklanırken, kadınlarda ise 24 olarak açıklandı. Bu oran 2013 yılında erkeklerde aynı iken, kadınlarda ise 23.8 yaş olarak hesaplanmıştı.

02 Nisan 2015 Kocaeli- Gündem


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR