Necmettin Erbakan, ölümünün 2’nci yılında anıldı…

Fatih Erbakan: Kocaeli, Milli Görüş’ün yeni kalesidirNecmettin Erbakan, ölümünün ikinci yıldönümünde Saadet Partisi İzmit İlçe Teşkilatı tarafından Fa...

BÜYÜT

Fatih Erbakan: Kocaeli, Milli Görüş’ün yeni kalesidir

Necmettin Erbakan, ölümünün ikinci yıldönümünde Saadet Partisi İzmit İlçe Teşkilatı tarafından Fatih Erbakan’ın da katılımıyla Atatürk Spor Salonu’nda düzenlenen programla anıldı. Anma programında konuşan Fatih Erbakan, “Kocaeli, Milli Görüş’ün yeni kalesidir” dedi

Milli Görüş Hareketi’nin kurucusu ve eski başbakanlardan Necmettin Erbakan, ölümünün ikinci yıl dönümünde Saadet Partisi İzmit İlçe Teşkilatı tarafından Atatürk Spor Salonu’nda düzenlenen programla anıldı. Milli Görüşçüler anma programına büyük ilgi gösterirken programa ayrıca, genel idare kurulu üyeleri Fatih Karahasan, Suat Pamukçu, Ahmet Kul, Ülker Tan, Genç Kocaelililer Dernek Başkanı Ayhan Varol, BBP İl Başkanı Serhat Duyar, SP Bilecik İl Başkanı İbrahim Meral ile çok sayıda partili katıldı. İki günlük Afyon kampında olan AKP’den de anma programına kimse katılmadı. SP İl Başkanı Sinan Ejderoğlu ise anma programına katılmadı.

FATİH ERBAKAN’A SEVGİ İZDİHAMI
Anma programına Necmettin Erbakan’ın oğlu ve SP Genel Başkanı Mustafa Kamalak’ın baş danışmanı Muhammet Ali Fatih Erbakan, il başkanlığı düşürülen Mehmet Aras ile birlikte geldi. Milli Görüşçüler, salona girmesiyle birlikte Fatih Erbakan’a büyük ilgi gösterdi. Fatih Erbakan’ın gelmesiyle anma programı başladı. İlk olarak İstiklal Marşı okundu. Ardından ise Bilal Aslan, Vaka Suresi ve Meryem Suresi’ni okudu.

“ERBAKAN’IN TALEBELERİYİZ”
Programa katılanların adının okunduğu esnada Mehmet Aras’ın adının okunmasıyla birlikte salondakiler ‘Mücahit Aras’ diye slogan attı ve Aras’ı uzun süre ayakta alkışladı. Ayrıca partililer sık sık ‘Mücahit Erbakan’ diye slogan attı. Alkışlar arasında kürsüye çıkan SP İzmit İlçe Başkanı Hayati Yusuf Saka, “Allah bizi Erbakan’ın talebeleri olarak yarattı. Buna şükrediyoruz. Yine şükrediyoruz ki yıllardır onun peşinden koşmuşuz” dedi.

“ÜMİTSİZLİĞE KAPILMAMALIYIZ”
Sözlerini sürdüren Hayati Yusuf Saka, “Erbakan, bizlerin Fatihler’in torunu ve mirasçısı olduğumuzu haykıran ve hatırlatandır. Dünyada zulüm hat safhadadır. İnsanlarda ümitsizlik almış başını yürüyor. Meydana gelen olaylarda hocamızı örnek alarak zulmün karşısında dikilmeliyiz. Asla ümitsizliğe kapılmamalıyız” şeklinde konuştu. Konuşmaların ardından Necmettin Erbakan’ın 1926 yılında doğumundan, öldüğü 27 Şubat 2011 tarihine kadar olan hayatını anlatan 20 dakikalık bir sinevizyon izletildi.

“KOCAELİ MİLLİ GÖRÜŞÜN YENİ KALESİ”
Sinevizyonun ardından Mehmet Aras kürsüye çıktı. Erbakan’ın adil düzen, ağır sanayi, hortumcuların hortumlarının kesilmesi ve yüzde yüz zam demek olduğunu anlatan Mehmet Aras, alkışlarla geldiği kürsüden yine alkışlar ve sloganlar eşliğinde indi. Alkış ve Mücahit Erbakan sloganlarıyla kürsüye çıkan Fatih Erbakan, “Milli Görüş’ün yeni kalesine böyle bir programla giriş yaptık. Kocaeli Milli Görüşün yeni kalesidir. Mehmet Aras 44 yıllık Milli Görüşçü olarak Kocaeli’de Milli Görüş’ün temel direğidir. Mücadelesiyle başımızın tacıdır. Kocaeli’yi her konuştuğumuzda Mehmet Aras’ın adını anmadan geçmiyoruz” dedi.

“MİLLİ GÖRÜŞÜ İKTİDARA TAŞIDI”
Milli Görüş’ün tekrar Türkiye ve dünyaya hakim olacağını kaydeden Erbakan, “Bu toplantılar yas tutmak, ağıt yakmak için yapılmıyor. Biz de bu akşam onun davasına bağlılığımızı tüm dünyaya haykırıyoruz. Erbakan hocamız yokluklar içinde mucizeleri gerçekleştirdi. Milli Görüşü iktidara taşıdı. Milli Görüş’ün iktidarında savaşlar olmayacak. Hiçbir ülke kimseyi işgal edemeyecek. Milli Görüş’ün iktidarında adil düzen ve adalet olacak. Her şey adil paylaşılacak. Kimseye ayrımcılık yapılmayacak” ifadelerini kullandı.

02 Mart 2013 Kocaeli- Gündem


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR