Doğan: Engel biz olmayalım

Başkan Doğan mesajında engelli olmanın kişinin tercihi olmadığını belirterek “Engelli olmak yalnızca engellilerin karşı karşıya bulunduğu bir sağlık...

BÜYÜT

Başkan Doğan mesajında engelli olmanın kişinin tercihi olmadığını belirterek “Engelli olmak yalnızca engellilerin karşı karşıya bulunduğu bir sağlık sorunu değil, sosyal boyutlarıyla toplumu yakından ilgilendiren bir konudur. Bu konuda herkes üzerine düşen görevi yapmalı, engelli vatandaşlarımıza karşı sorumluluklarımız var. Engellilerimizin günlük hayatta karşılaşmış oldukları en büyük problem, sahip oldukları engeller değil;  bazı toplumların engellilere karşı geliştirdiği tutumlardır. Toplumumuzda engelli vatandaşlarımıza yönelik bu tutumların değiştirilebilmesi amacıyla, onların farklılıklarına saygı göstererek, toplumda yaşayan tüm bireylerin eşit olduğuna inanmamız ve bu inancı günlük yaşantımızda uygulamamız gerekmektedir” dedi.

 

HERKESE GÖREV DÜŞÜYOR

Engellilerin sorunlarının çözümünde toplumun her kesimine önemli görev düştüğünü de ifade eden Başkan Doğan “Devletimiz özellikle son yasal düzenlemeler ve denetimlerle engelliler konusunda başarılı adımlar atmaktadır. Ancak engellilerimizin toplumun diğer bireyleriyle eşit pozisyonda yer alabilmeleri için desteklenmesi yalnızca devletin değil, yerel yönetimlerin, sivil toplum örgütlerinin ve toplumun tüm kesimlerinin de ortak görevidir. Bu çabalar sayesinde, engelli vatandaşlarımız başkalarına bağımlı olmadan hayatlarını sürdürmekte, çalışma imkânlarına kavuşmakta ve sorunlarını her platformda dile getirebilmektedir. Unutmayınız ki, engelli olmak kişinin tercihi değildir ve her birey bir engelli adayıdır. Onların yaşam şartlarının iyileştirilmesi her duyarlı vatandaşın önceliği olmalıdır.

 

ENGELLİ YAŞAM MERKEZİ

İzmit Belediyesi olarak geçen dönemde olduğu gibi yeni dönemde de engelliler konusu bizim en öncelikli konularımızdandır. Yeni dönemin en önemli projelerinden olan ‘Engelsiz Yaşam Merkezi ile engelli vatandaşlarımızla daha da yakından ilgileneceğimiz, sorunlarını çözeceğimiz, onların hoşça vakit geçirmelerini sağlayacağımız, onları hayata dâhil etmeyi hedefleyen bu merkezimizle engelleri ortadan kaldıracağız. Bu duygu ve düşüncelerle engelli vatandaşlarımızın yaşadıkları sıkıntıları anlama ve onlara hayatı kolaylaştırma adına hepimizin duyarlı olacağına inanıyor, engelli vatandaşlarımıza sağlık ve mutluluk diliyorum” şeklinde konuştu.

02 Aralık 2014 Kocaeli- Gündem


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR