İZMEK’te hedef 20 bin kursiyer

    İzmit Belediyesi’nin Halk Eğitim Müdürlüğü ile ortaklaşa açtığı İZMEK kurslarını bitirenlere düzenlenen törenlerle belgeleri veriliyor. Yenidoğan...

BÜYÜT

 

 

İzmit Belediyesi’nin Halk Eğitim Müdürlüğü ile ortaklaşa açtığı İZMEK kurslarını bitirenlere düzenlenen törenlerle belgeleri veriliyor. Yenidoğan ve Akpınar TOKİ Konutları’nda açılan el nakışı, ev tekstil, giyim, iğne oyası, şiş ve tığ örücülüğü kurlarından mezun olan 178 kursiyer belge almanın heyecanını yaşadılar. Belge dağıtım törenine İzmit Belediyen Başkanı Dr. Nevzat Doğan, Başkan Yardımcısı Güray Oruç, Belediye Meclis üyesi Erkan Aksoy, Halk Eğitim Müdür Salih Aydın, Yenidoğan Mahalle Muhtarı Ayhan Karayel, Serdar Mahalle Muhtarı Sedat Şanbay, Akpınar Muhtarı Ali Obuz, Çağdaş Yaşamı Destekleme Dernek Başkanı Gülşen Müstecaplıoğlu, kurs öğretmenleri, kursiyerler ve çok sayıda vatandaş katıldı.

YENİDOĞAN’DA 138 KURSİYER

Yenidoğan Mahallesi’nde açılan Esra Atabay, Nurcihan Kolaylı, Nuray Çavdar, Behma Zıktalslı ve Hatice Aslıhan’ın öğretmenliğini yaptığı el nakışı, ev tekstili, giyim, iğne oyası, şiş ve tığ örücülüğü kursunu 138 kişi başarıyla bitirerek belgelerini aldılar. Kursiyerler, yaklaşık 8 aylık el emeği göz nuru ürünlerini sergilediler. Her biri birbirinden güzel eserler, sergiyi gezenlerce büyük ilgi gördü.

 

ÖRNEK BELEDİYE

Başkanı Doğan “İlçe belediyesi olmamıza rağmen birçok projede Türkiye’ye örnek olduk. Bizim kadar kursları olan bir belediye yok. Bu başarı Halk Eğitim Müdürlüğümüzle birlikte kurmuş olduğumuz güzel işbirliği ve sizlerle yapmış olduğumuz işbirliğinin ürünüdür. Yeni dönemde kursiyer sayımızı 20 bine çıkarmak istiyoruz. Yenidoğan’da bir düğün salonu yapmayı planlıyoruz. Bu salonumuzun içerisine İZMEK kurslarımız için yerler de bulunacak.

SATIP PARA KAZANIN

Ortaya çıkan birbirinden güzel eserler, İZMEK’in önemini bir kez daha ortaya koymaktadır. Yaptığınız ürünleri sandıklarda saklamayın, satıp para kazanın. Daha çok üretin daha çok para kazanarak aile ekonominize katkı sağlayın. İZMEK’ten mezun olup ciddi para kazananlar var. Satış konusunda her türlü desteği veriyoruz. Satış stantlarımız emrinizdedir. Kadın Sosyal Yaşam Merkezi’ndeki iş atölyelerinden de yararlanabilirsiniz” dedi. 

16 Haziran 2014 Kocaeli- Gündem


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR