Genç Girişimciler Merkezi’nin ilk şanslı genci

Kocaeli’nde kendi işini kurmak isteyen gençlerin desteklenmesi amaçlayan ve bir belediye tarafından Türkiye’de ilki İzmit Belediyesi’nce kurulan Genç...

BÜYÜT

Kocaeli’nde kendi işini kurmak isteyen gençlerin desteklenmesi amaçlayan ve bir belediye tarafından Türkiye’de ilki İzmit Belediyesi’nce kurulan Genç Girişimciler Merkezi’ne başvuruların devam ettiği ve başvurular arasında mülakatların yapıldığı öğrenildi.

 

MÜRACAATLAR GENÇ-İZ’E

Merkeze başvurular Cumhuriyet Çocuk Parkında bulunan kısa adı Genç-İz olan İzmit Belediyesi Gençlik Bilgilendirme ve Danışma Merkezine yapılıyor. Gençlerin iş fikirleriyle başvurduğu Genç Girişimciler Merkezi’nden yararlanmak için ilk önce ön eleme yapılıyor. Ön eleme aşamasında iş fikirlerinin ve girişimcilerin kriterlere uygunluğu test ediliyor. Uygun görülen girişimciler daha sonra üst kurul tarafından mülakata alınarak değerlendiriliyor.

 

BAŞKAN DOĞAN DESTEKLİYOR

Genç Girişimciler Merkezinde başlayan mülakatlarla birlikte genç girişimciler merkezinden yararlanacak ilk girişimci de belirlendi. İnternet üzerinden yaptığı sosyal projeler ve e-ticaret projeleriyle firma sahibi olmak isteyen Akın Karpuz isimli genç,  böylece Genç Girişimciler Merkezi’nden yararlanan ilk kişi oldu.

Konu ile ilgili bilgi veren İzmit Belediye Başkan Yardımcısı Güray Oruç “Türkiye’de bir ilk olan Genç Girişimciler Merkezine gençlerimizin ilgisinden memnunuz. Çok farklı fikirler ve projeler ile başvuru yapılıyor. İzmit Belediyesi olarak Genç Girişimciler Merkezi kapsamında sadece genç girişimcilere yer vermekle kalmayacağız. Kendi işini kurmak isteyen gençlere yol gösterip ücretsiz yönlendirme de yapacağız. Belediye Başkanımız Dr. Nevzat Doğan, gençlere çok güvenip onlara inanıyor. Gençlere yönelik her türlü projeye de destek veriyor” dedi.

10 Ağustos 2015 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR