CHP, çiftçiler için programını açıkladı

CHP Kocaeli İl Örgütü, seçim programında yer alan tarım politikasını açıkladı. Buna göre 4 milyon hektar arazi sulama imkanına kavuşturulacak ve tarım...

BÜYÜT

CHP Kocaeli İl Örgütü, seçim programında yer alan tarım politikasını açıkladı. Buna göre 4 milyon hektar arazi sulama imkanına kavuşturulacak ve tarım piyasaları düzenleme ve denetleme kurumu kuracak.

CHP Genel Merkezi, seçim programında yer alan tarım politikasını ve üretici köylü için yapacağı çalışmaları açıkladı. CHP Kocaeli İl Örgütü, programı parti genel merkeziyle eş zamanlı olarak duyurdu. Parti binasında yapılan basın açıklamasını il başkanı Yalçın Kuşkan adına yönetim kurulu üyesi Reyhan Akbaş yaptı. Açıklamaya İl Sekreteri Cihat Altınyuva, yönetim kurulu üyeleri Yavuz Ulugün, Didem Turan, Cevdet Şahin, İl Genel Meclisi CHP Grup Sözcüsü Ahmet Elmas ve İl Genel Meclisi üyesi Dursun Genç katıldı.

YENİ BİR TARIM DÜZENİ
“Dünya’nın önde gelen tarım ülkelerinden biri olan Türkiye bugün artık başka ülkelere bağımlı hale gelmiş, tarım ve hayvancılıkta sürekli gerilemiştir” diyerek söze başlayan Reyhan Akbaş, “Çiftçilerden 6 milyar vergi kesiliyor fakat 5 milyar bile destek verilmiyor. Böyle bir tarım düzeni olabilir mi? CHP olarak yeni bir tarım düzeni kuracağız ve çiftçimiz emeğinin hakkını ve ürünün değerini alacaktır” şeklinde konuştu.

KONSEY KURULACAK
Akbaş konuşmasına şöyle devam etti: “Kurulacak arazi edindirme ofisi ile 2023 yılına kadar 11 milyon hektar araziyi toplulaştıracak ve 4 milyon hektar arazinin sulama imkanına kavuşmasını sağlayacağız. Tarım piyasaları düzenleme ve denetleme kurumu kuracak tarımın dünyadaki gelişmelerden yararlanabilmesi için yapılacak araştırma ve geliştirme çalışmalarını yürütecek araştırma konseyi oluşturacağız. Tarım ve kalkınmayı sağlayarak çiftçilerimizin dertlerine derman olacağız.”

04 Mart 2011 Kocaeli- Siyaset


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR