&'&'Büyükşehir üreticinin yanında&'&'

Başkan İbrahim Karaosmanoğlu, tarım ve hayvancılığın en modern yöntemlerle yapılması için köyün ve köylünün hizmetinde olduklarını söyledi.Kocaeli Büy...

BÜYÜT

Başkan İbrahim Karaosmanoğlu, tarım ve hayvancılığın en modern yöntemlerle yapılması için köyün ve köylünün hizmetinde olduklarını söyledi.

Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu’na Fen İşleri Daire Başkanlığı Köye Hizmet Şube Müdürlüğü Tarım ve Hayvancılığı Geliştirme Müdürlüğü tarafından bir brifing verildi. 2010 yılında hayata geçirilen projeler ve 2011’de yapılaması planlanan çalışmaların anlatıldığı sunumda söz alan Başkan Karaosmanoğlu, “Kocaeli’nde tarım ve hayvancılığın modern yöntemlerle yapılması için öncü ve örnek projeleri hayata geçiriyoruz’’ dedi. Fuar içindeki Leyla Atakan Kültür Merkezi’nde düzenlenen brifingde Başkan Karaosmanoğlu’nun yanı sıra Başkan Vekili İlyas Şeker, Genel Sekreter Ersin Yazıcı, Genel Sekreter Yardımcısı Ercan Yazıcı, Fen İşleri Daire Başkanı Tahir Akman, şube müdürleri, veteriner ve ziraat mühendisleriyle Tarım İl Müdürü Abdullah Öztürk hazır bulundu.

HAYVANCILIĞA DESTEK
Başkan Karaosmanoğlu’nun talimatıyla 15 Şubat 2010 tarihinde köylerde yaşayan vatandaşlarımızın istedikleri teknik hizmet taleplerini karşılamak, bir sanayi kenti olan Kocaeli’nde tarım ve hayvancılığı geliştirmek, köylerdeki yaşam kalitesini arttırmak, modern tarım ve hayvancılık konularında çiftçileri bilinçlendirmek, üreticilerimizi yerinde bilgilendirmek, planlı ürün yetiştiriciliği ve pazar şartlarını sağlamak için kurulan Tarım ve Hayvancılığı Geliştirme Şefliği tarafından gerçekleştirilen sunumda, 2010’da ilçelerde ve köylerde yapılan çalışmalar masaya yatırıldı.

ÜRETİMİ DESTEKLİYORUZ
Fen İşleri personeline çalışmaları nedeniyle teşekkür eden Başkan Karaosmanoğlu, “Köylerimizde devletin verdiği 0 faizli kredilerin kullanımı için üreticilerimizi teşvik edelim. Kandıra GİOSB’a üreticimizin kendisini hazırlamasına yardımcı olalım. Kocaeli’nde tarım ve hayvancılığın modern yöntemlerle yapılması için öncü ve örnek projeleri hayata geçiriyoruz. Kandıra GİOSB’da yüz binlerce ton ürün işlenecek. Bunların hammaddesinin Kocaeli’nde üretilmesi için köylümüzü her alanda desteklemeye hazırız. Ekonomik ve sürdürülebilir projeleri hayata geçiriyoruz. Büyükşehir olarak tarımı ve üretimi destekliyoruz, desteklemeye de devam edeceğiz” şeklinde konuştu.

06 Şubat 2011 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR