Kuzey bebeğin başına gelenler bitmek bilmiyor

Kuzey bebeğin taburcu olmasıyla tekrar hastaneye kaldırılması bir oldu. Helikopterle çocuk nörolojisi olmayan İstanbul Başkent Hastanesi’ne kaldırılan...

BÜYÜT

Kuzey bebeğin taburcu olmasıyla tekrar hastaneye kaldırılması bir oldu. Helikopterle çocuk nörolojisi olmayan İstanbul Başkent Hastanesi’ne kaldırılan Kuzey bebeğin sağlık durumu ciddiyetini koruyor.

Solunum ve nabız fonksiyonu durmuş vaziyetteki Kuzey bebeğin ilk müdahaleyle geri getirilmesi sonrası Çocuk Yoğun Bakım Servisleri’nde boş yer aranarak geçen süre ile ambulans yetersizlikleri sağlığımızın ne derece tehlike altında olduğu gerçeğini ortaya çıkardı. Ve bu gerçek Kuzey bebeğin peşini bırakmıyor. İlimizdeki Çocuk Yoğun Bakımlar başta olmak üzere Yoğun Bakım Servisleri’nin yetersiz kalması yüzünden belki de bir daha uyanamayacak olan Kuzey bebek, ikinci kez acil servise kaldırıldığında yoğun bakımda yer olmadığı için İstanbul’a nakledildi. Neyse ki bu kez hava ambulansı tercih edilerek, nakil sırasında bir aksilik yaşanmadı. Ancak nakledildiği Başkent Hastanesi’nde Kuzey bebeğin hastalığı için çok önemli olan Çocuk Nörolojisi’nin olmadığı ve Erişkin Yoğun Bakım’a alındığı ortaya çıktı.

YİNE ACİLE KALDIRILDI
12 Ocak akşamı annesi tarafından elma yedirilirken boğazına elma parçasının kaçması üzerine Derince Eğitim ve Araştırma Hastanesi Acil Servisi’ne kaldırılan bir buçuk yaşındaki Kuzey Ali Bal, Kocaeli Üniversitesi Umuttepe Tıp Fakültesi Hastanesi’ne sevki sırasında 3 ambulans rezaleti yaşamıştı. Çocuk Yoğun Bakım Üniteleri’nde yer olmadığı ve sevki sırasında ambulanslarda bulunan aspiratörler çalışmadığı için 3 ambulans değiştirerek, 2 saat 20 dakikada Kocaeli Üniversitesi Umuttepe Tıp Fakültesi’ne sevk edilen Kuzey bebek bir aylık tedavi sonrasında 11 Şubat Cuma günü taburcu edildi. Taburcu edilmesiyle tekrar rahatsızlanan Kuzey bebek, 14 Şubat Pazartesi günü annesi Fidan Bal tarafından KOÜ Tıp Fakültesi Hastanesi’ne götürüldü. Kuzey bebek, kontrolleri sırasında annesinin elindeki morarmayı fark etmesi üzerine tekrar acile alındı.

ÇOCUK NÖROLOJİSİ YOK
Kuzey bebek, acile alınmasıyla birlikte nefes alımının zorlaşması ve morarmanın ilerlemesi üzerine geldiğinde ilk müdahaleyi yapan doktorları tarafından müşahede altına alındı. Ancak yoğun bakımda yer olmadığı için Kuzey bebek, aynı gün helikopter ambulansıyla İstanbul Başkent Hastanesi’ne sevk edildi. Ailesine acilen Çocuk Yoğun Bakım’a alınması gerektirdiğini ve ilk günkü durumuna tekrar döndüğünü söyleyen doktorlar, bunun dışında hiçbir şekilde açıklama yapmadı. Başkent Hastanesi’nde Erişkin Yoğum Bakım’a alınan Kuzey bebeğin ailesine açıklama yapan Başkent Hastanesi doktorları, çocuk nörolojisinin olmadığını belirterek yoğun bakımdan sonra tedavinin hastanede süremeyeceği bilgisini verdi.

16 Şubat 2011 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR