İnkılaba, inkilap diyince...

Fakat burada çok farklı bir görüntü vermiş Tahsin Bey. Çünkü Küba’da bulunan Atatürk heykeli kendisinin çok dikkatini çekmiş. Hemen bu durumu ölümsüz...

Fakat burada çok farklı bir görüntü vermiş Tahsin Bey. Çünkü Küba’da bulunan Atatürk heykeli kendisinin çok dikkatini çekmiş. Hemen bu durumu ölümsüzleştirip sosyal medya hesabı üzerinden yayınlamış.

Lakin haliyle bunu yaparken bir de mesaj vermesi gerekiyormuş…

Mesajını da, Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun diktatörlük yakıştırmasını yaptığı Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a yönelik, üstü kapalı bir şekilde yapmış. Tabi keşke “İNKİLAP” ve “İNKILAP” kelimelerinin doğru kullanıldığında hangi anlamlara geldiğini, ne kadar hassas ifadeler olduğunu iyi idrak edebilseymiş, daha iyi olurmuş.

Zira inkılap ‘DEVRİM’ anlamına gelirken, inkilap ise hiç de hoşa gitmeyecek bir anlam taşıyan Arapça bir ifadedir. Dikkatsiz davranılmış… En azından kendisinin mesajını biz düzelterek verelim bari.

İşte Tarhan’ın o mesajı:

“Liderlik diktatörlük ile olmaz! Liderlik ilke ve inkılaplarıyla ileriyi gören, insan sevgisiyle dünyada her milletten insanın saygısını kazanmakla olunur. Küba'nın başkenti Havana'da önderimiz, kurucumuz, dünya lideri atamızın huzurundayız.”

inkilap.jpg

03 Mayıs 2016 Kocaeli- Yaşam


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR