AKP İZMİT İLÇE BAŞKANI ALİ KORKMAZ ; “ALİ KORKMAZ’IN OLDUĞU YERDE KAVGA OLMAZ”

AKP İzmit İlçe Başkanı Ali Korkmaz, İlçe Kadın Kolları Başkanı Aysel Demirtaş, İlçe Gençlik Kolları Başkanı Muharrem Tutuş, ilçe yönetim kurulu üyeler...

BÜYÜT

AKP İzmit İlçe Başkanı Ali Korkmaz, İlçe Kadın Kolları Başkanı Aysel Demirtaş, İlçe Gençlik Kolları Başkanı Muharrem Tutuş, ilçe yönetim kurulu üyeleri Sami Çınar, Yakup Karaaslan, Sefer Yazıcı Seka Park içerisinde bulunan Marmara Balık’da basın açıklaması yaptılar. AKP İzmit İlçe Başkanı Ali Korkmaz “Dinamik bir teşkilat yapısı içerisinde çalışmalarımıza devam ediyoruz. İl kongresi ile yapılanma sona erecektir. Kadın ve gençlik kollarıyla uyumlu çalışmamız devam etmektedir. Uyum içerisinde çalışma devam etmektedir. Ali Korkmaz’ın olduğu yerde kavga olmaz. Bunu bekleyenler yanılırlar her zaman uyumlu çalışma hedefindeyiz”

32 BİN ÜYE VAR
Korkmaz “Tartışmalarımız uyarılarımız parti içerisinde olmaktadır. Dışarıda kavga görüntüsü verilmeyecektir. 32 üyemiz bulunuyor. Bu rakamın daha üstüne çıkacağız. Son seçimlerde 93 bin oy aldık. Anketteler de bunu gösteriyor. Bize teveccüh gösteren herkesi üye yapmak hedefindeyiz. Bizde hedef yüzde 20’dir. Yüzde 17 seviyesindeyiz. Uyumlu çalışma varsa kurucu iradenin sayesindedir. Çok güzel bir teşkilat yapısı bizlere bırakıldı”

CHP’YE ZİYARET
Korkmaz “İl Başkanı Civelek’de teşkilata dinamizm katmıştır. Hedefimiz 2014 seçimlerine hazırlanmaktır. STK’larla da oldun görüşmelerimiz devam ediyor. CHP İzmit İlçe Başkanı Selman Yıldırım ve yönetim kurulunu ziyaret ettik. Yıldırım’ın İzmit siyasetine seviye getireceğine inanıyorum. Eleştiriler olacaktır. Teşkilat eğitimlerimiz devam ediyor”

KAMP YAPILACAK
Korkmaz “26-27 Mayıs tarihlerinde ilçe yönetimi aileriyle birlikte eğitim ve kamp yapardı. Eğitime Milletvekilimiz Fikri Işık ve Büyükşehir Belediyesi Danışmanlarından Fatih Şener katılacaktır. Kente damgasını vuran çalışmalar yapılmaktadır. Çorba çeşmesi buna örnektir. Tuzu kuru olanlar anlayamaz. Bir lokmaya muhtaç insan orada bir bardak çorba alarak karnını doyurması çok önemlidir. 5500 bisiklet dağıtılmıştır”

MÜTEAHHİTLERİN SORUNU
Korkmaz “Bu kent Cephanelikle çok güzel hizmet kazanmıştır. İzmit’in en önemli sorunu plansız yapılanma ve kentsel dönüşümdür. Bu konuda önümüzde ki günlerde kentsel dönüşüm hızlanacaktır. TOKİ ve Kent Konut’a verilen hakların özel müteahhitlere verilmesi de gerekiyor. Çok önemli bir sorundur. Ulaşım konusunda Büyükşehir Belediyesi’nin çalışmaları var. Önümüzde ki önemli adımlar atılmasını bekliyoruz.

MİA PROJESİ ÖNEMLİ
Korkmaz “Yapılan son anketlerde hizmetlere olumlu tepki verilirken en önemli sorun olarak ulaşım dikkat çekmektedir. Daha köklü çözümlerle bu sorun çözülecektir. Sahillerimiz mavi bayrak almıştır. Kültür faaliyetleriyle gündeme gelmek hedefindeyiz. Kentimizin en önemli yatırımlarından biri de MİA projesidir. Konu hakkında Başkan Vekilimiz Zekeriya Özak tarafından bizlere bilgi verildi”

KADIN KOLLARININ ÇALIŞMASI
Korkmaz “Proje çok önemlidir. 2025 yılında Kocaeli’de 4 Milyon nüfus olacağı belirtiliyor. Çok ciddi bir nüfus durumundadır. Planlamanın yapılması gerekiyor” derken, İlçe Kadın Kolları Başkanı Aysel Demirtaş ise “Kadın kolları olarak bizlerde elimizden geleni yapıyoruz. Ankara’da yapılacak olan kongreye 5 otobüsle ilçe olarak katılacağız. Gece 01.00’de yola çıkacağız. Sepetçi Köyü’ne ziyarette bulunduk. Burada 100 annemize hediyeler götürdük. Köy temsilcilerimizin ataması yapılmıştır”

GENEL BAŞKAN ÇUBUKÇU GELİYOR
İlçe Gençlik Kolları Başkanı Muharrem Tutuş ise “İçinde bulunduğumuz zaman okulların mezuniyet dönemidir. Gençlerimiz mezuniyet törenlerinde sigara, alkol ve uyuşturucuya başladıkları zaman olarak dikkat çekiyor. Bu alışkanlıklara bulaşmamaları için veliler, öğretmenlerle hep birlikte eğlenme sağlanmalıdır. İzmit Belediyesi tarafından bu yönde mezuniyet töreni hazırlanıyor. Bu konuda hassasiyetimiz vardır. Kocaeli partimizin can damarlarından biridir. Zafer Çubukçu genel başkanımızı kentimizde ağırlayacağız. Haziran ayı içerisinde ziyaret gerçekleşecek”

AKP İzmit İlçe Gençlik kollarında istifa eden dört kişinin yerine ise ; Resul Akdeniz, Hakan Solmaz, Mustafa Acar ve Fethullah Bülbül getirildi.

24 Mayıs 2012 Kocaeli- SiyasetYorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR