Bilgievi’nden anlamlı ziyaret

Karamürsel Alp Bilgievi öğrencileri Ahmet Gazanfer Bilge İşitme Engelliler İlköğretim Okulu’ndaki arkadaşlarıyla buluştu.Büyükşehir Belediyesi bünyesi...

BÜYÜT

Karamürsel Alp Bilgievi öğrencileri Ahmet Gazanfer Bilge İşitme Engelliler İlköğretim Okulu’ndaki arkadaşlarıyla buluştu.

Büyükşehir Belediyesi bünyesinde faaliyet gösteren Bilgievleri eğitimin sadece ders çalışmaktan ibaret olmadığını düzenlediği etkinliklerle ortaya koyuyor. Öğrencileri için “Değerler Eğitimi” gibi önemli bir çalışmayı yürüten Bilgievleri, bu çerçevede gelecek nesillere insani değerleri kazandırmaya çalışıyor. Bilgievi öğrencileri değerler eğitimi sayesinde empati, hoşgörü, yardımseverlik, paylaşma gibi önemli kazanımları genç yaşlarda edinmiş oluyor.

ANLAMLI ZİYARET
Karamürsel Alp Bilgievi öğrencileri de Değerler Eğitimi kapsamında anlamlı bir ziyaret gerçekleştirdi. Öğrenciler geçen haftaki Değerler Eğitimi dersini Karamürsel Ahmet Gazanfer Bilge İşitme Engelliler İlköğretim Okulu’ndaki arkadaşlarıyla birlikte yaptı. Empati konusunun işlendiği derste, engelli vatandaşların önündeki fiziki ve toplumsal engellerin kaldırılması gerektiği vurgulandı.
İŞARET DİLİNİN ÖNEMİ
İşitme engelli öğrenciler Karamürsel Alp Bilgievi öğrencilerinin ziyaretine çok sevindi. Öğrenciler, Bilgievi’nden gelen arkadaşlarına işaret dilinde birkaç sözcük öğretti. “Merhaba, iyi günler, nasılsın” sözcüklerini işaret diliyle öğrenen Bilgievi öğrencileri işaret dilini herkesin öğrenmesi gerektiğini kaydetti.
HERKES ENGELLİ ADAYI OLABİLİR
Her sağlıklı insanın, aynı zamanda bir engelli adayı olduğunu bildiklerini söyleyen Bilgievi öğrencileri tüm engellerin kalktığı bir dünya için uğraş verilmesi gerektiğini kaydetti.

DOSTLUĞUN İLK ADIMI
Karamürsel Ahmet Gazanfer Bilge İşitme Engelliler İlköğretim Okulu’nda mutlu bir gün geçiren Bilgievi öğrencileri yanlarında getirdikleri hediyeleri arkadaşlarına verdi. Ziyaret, uzun yıllar sürecek dostluğun ilk adımı oldu.

14 Aralık 2012 Kocaeli- Gündem


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR