KOCAELİ'NİN SEKTÖREL GÖRÜNÜMÜ PROJESİ İMZA TÖRENİ YAPILDI.

Doğu Marmara Kalkınma Ajansının (MARKA), 2012 Doğrudan Faaliyet Destek Programı kapsamında karşılıksız mali destek almaya hak kazanan projeler arasınd...

BÜYÜT

Doğu Marmara Kalkınma Ajansının (MARKA), 2012 Doğrudan Faaliyet Destek Programı kapsamında karşılıksız mali destek almaya hak kazanan projeler arasında yer alan Kocaeli Ticaret Odası’nın (KOTO)“Kocaeli''nin Sektörel Görünümü” konulu projesi için destek verecek.
Doğu Marmara Kalkınma Ajansının (MARKA) Genel Sekreteri Erkan Ayan ve Kocaeli Ticaret Odası Genel Sekreteri Ersan Ertoplamış tarafından bugün imzalanan protokolle proje start alacak.
“Kocaeli’nin Sektörel Görünümü” projesi kapsamında Kocaeli'de faaliyet gösteren 15 temel sektör olan; otomotiv ve yan sanayi, kimyevi madde ve mamulleri, mobilya, makina ve yedek parça, nakliye (lojistik), hazır giyim ve konfeksiyon, gıda maddeleri ticareti, inşaat, lokanta ve diğer yeme içme yerleri, elektrik ve elektronik, ana metal sanayi, çimento ve toprak ürünleri, turizm, sigorta ve bilişim sektörlerinin mevcut durumlarının detaylı analizinin yapılacak, sorunlar ve çözüm önerileri belirlenecektir.
Proje kapsamında Kocaeli bazında sektörel istatistiki verilerin toplanması, Kocaeli bazında sektörel istatistiki verilerin analizi, 15 Adet Sektörel Toplantının Düzenlenmesi, 15 adet Sektörel Toplantı Raporunun Oluşturulması, İstatistiksel Verilerin ve Toplantı Sonuçlarının Derlenmesi ve Nihai Raporun Oluşturulması gerçekleştirilecek.
Konuyla İlgili bir açıklama yapan Doğu Marmara Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Erkan Ayan: “Doğrudan Faaliyet Desteği Mali Destek Programı kapsamında Kocaeli, Sakarya, Düzce, Bolu ve Yalova'da stratejik araştırma yapan kurum ve kuruluşlar ile sivil toplum örgütlerine Doğrudan Faaliyet Desteği verdiklerini söyledi.
Bu kapsamda Kocaeli Ticaret Odası'nın ''Kocaeli'nin Sektörel Görünümü'' ile ilgili bir proje ile kendilerine doğrudan faaliyet desteği kapsamında başvurduklarını belirten Genel Sekreter Ayan, MARKA'nın ilgili değerlendirmesinin ardından proje destek almaya hak kazandı
Proje ile KOTO'nın içinde bulunan meslek komitelerinin Kocaeli'deki otomotiv, kimyevi madde ve mamulleri, nakliye, çimento ve bilişim olmak üzere 15 sektörü incelemeye alacaklarını ifade eden Ayan, ''Projeyle KOTO, 15 temel sektördeki firmaların sorunlarını ortaya koyacak ve bu sorunlara çözüm arayacak. Bunun için 15 toplantı yapılacak ve sektörlerin nasıl daha ileriye götürüleceği tartışılacak'' diye konuştu. Kocaeli'nin Türkiye'de sanayisi ve ticareti ile önemli bir yerde bulunduğuna dikkat çeken Genel Sekreter Ayan, ''Bu açıdan bu proje il genelindeki sektörlerin durumu için çok önemli bir gelişme sağlayacak'' dedi. Ayan, proje maliyeti olan 52 bin liranın tamamının MARKA'nın karşılayacağını sözlerine ekledi.
KOTO Genel Sekreteri Ersan Ertoplamış da kalkınma ajanslarının ülke ekonomisine yön verecek projelere destek verdiğini söyledi. Oda olarak Kocaeli'nin ekonomisine destek verecek projeler gerçekleştirdiklerini kaydeden Ertoplamış, ''Bu program kapsamında hazırlanan projenin ülkemize ve şehrimize katkı sağlayacağını düşünüyorum. Proje çalışmamız 3 ay sürecek. Bu süre zarfından sektör temsilcileri ile toplantılar yapacağız'' şeklinde konuştu.
Konuşmaların ardından Genel Sekreterler Ayan ile Ertoplamış MARKA'nın ''Kocaeli'nin Sektörel Görünümü'' projesinin protokolünü imzaladı.


17 Mayıs 2012 Kocaeli- Gündem


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR