Omurca“Eşitsizlik ve çelişkiler arttı”

        Eğitim-Sen Kocaeli Şubesi, eğitim sistemini sendika binasından düzenlenen basın toplantısıyla değerlendirdi. Toplantıda konuşan şube başkanı S...

 

 

 

 

Eğitim-Sen Kocaeli Şubesi, eğitim sistemini sendika binasından düzenlenen basın toplantısıyla değerlendirdi. Toplantıda konuşan şube başkanı Suca Omurca, yaptığı açıklamada, “Eğitimin sorunlarına kalıcı çözümler üretilememiş, aksine eğitim sisteminde çelişkiler ve eşitsizlikler artmıştır” dedi.

 

HÜKÜMETE ELEŞTİRİ

Eğitim emekçilerinin sorunlarının 2013-2014 eğitim öğretim yılında katlanarak arttığına dikkat çeken Omurca, MEB’in eğitim politikalarını eleştirerek, öğrencilerin, velilerin ve eğitim emekçilerinin mağdur edildiğini söyledi. AKP hükümetinin eğitimi ticarileştirdiğini vurgulayan Suca Omurca, “4+4+4 dayatması, derinleştirdiği sorunlarla bu eğitim öğretim yılına damgasını vurmuştur. Bunun yanı sıra eğitimde sorunlar artmış, ticarileşme uygulamaları hız kazanmıştır” diye konuştu.

 

SOMUT ADIMLAR ATILMALI

“MEB yıllardır yaptığı değişikliklerle, eğitim sistemini yap-boza çevirdi” diyen Omurca, “Eğitim-Sen olarak MEB’e çağrımız, tüm toplumun ve öğrencilerin geleceğini doğrudan etkileyecek politika ve uygulamalara derhal son verilmesidir. Eğitimin hiçbir kademesinde öğrencilere ve ailelerine dayatmada bulunulmamalıdır” dedi.

 

TALEPLERİ SIRALADI

Eğitimde her alanda köklü bir değişikliğe ihtiyaç olduğunu vurgulayan Omurca, “Kamusal, parasız, demokratik, nitelikli, bilimsel ve anadilde eğitimin önündeki engellerin kaldırılması için derhal somut adımlar atılmalıdır” diyerek, sözlerini noktaladı. 

17 Haziran 2014 Kocaeli- GündemYorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR