MHP Kocaeli milletvekili aday listesi

MHP Kocaeli Milletvekili aday listesi   1- Saffet Sancaklı Kocaelispor’un efsane kaptanı ve eski milli futbolcu Saffet Sancaklı, 27 Şubat 1966 y...

MHP Kocaeli Milletvekili aday listesi

 

1- Saffet Sancaklı

Kocaelispor’un efsane kaptanı ve eski milli futbolcu Saffet Sancaklı, 27 Şubat 1966 yılında eski Yogoslavya’nın Tutin şehrinde doğdu. Küçük yaşlarda futbola başladı. Sancaklı, iki kez Kocaelispor’a transfer oldu. Kocaelispor’da 1991-1994 yılları arasında oynadığı 108 maçta 37 gol attı. 1995-1996 yılında ikinci kez transfer olduğu Kocaelispor’da bu kez 35 maçta 16 gol atarak büyük başarı gösterdi ve Kocaelispor’a Türkiye kupasını kazandırdı. Süper Lig’de toplam 130 gol atarak adını 100’ler kulübüne yazdırdı.

Uzun yıllar ilimizde futbol oynayan ve kazandıklarıyla ilimizde yatırımlar da yapan Sancaklı, 2007 genel seçimlerinde MHP’den İzmir’den milletvekili aday adayı oldu. 2011 genel seçimlerinde ise İstanbul 2. bölge 5. sıra milletvekili adayı olan Sancaklı, milletvekili seçilememişti. Devlet Bahçeli’nin 6. kez genel başkan seçildiği büyük kurultayda Bahçeli’nin listesinden Merkez Yürütme Kurulu (MYK) üyesi seçildi. Sancaklı, geçtiğimiz seçimlerde MHP’den Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı adayı olmuştu.

2- Lütfü Türkkan

5 Şubat 1959 tarihinde İstanbul’da doğmuştur. Babasının adı Cevat, annesinin adı Halise'dir. 1973 yılında başladığı İstanbul Kabataş Erkek Lisesi’nden 1976 yılında mezun oldu. 1976 yılında başladığı Yıldız Teknik Üniversitesi Matematik Bölümünü 1978 yılında bitirdi. Kocaeli Sanayi Odası Meclis Üyeliği ile Dilovası Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu Üyeliğinde bulundu. Futbol Federasyonu Dış İlişkiler Komite Üyeliği, Bursaspor As Başkanlığı, Vardar Spor ve Karagümrükspor Başkanlığı yaptı. Halen MHP Kocaeli Milletvekilidir.

3- Hilal Elmas

1984 Samsun doğumlu, Öğretmen Şükrüye Elmas ile Hukukçu Resul Elmasın kızı, İstanbul Ticaret Üniversitesi Hukuk Fakültesi'nde lisans eğitimi alarak Kadir Has Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Özel Hukuk Bölümü'nde yüksek lisans yaptı.

4- Rıza Ağdağ

1971 Artvin Yusufeli’nde doğan Rıza Ağdağ, ilkokulu Derince Sırrıpaşa İlköğretim Okulu’nda bitirdi. İzmit İmam Hatip Lisesi’nde orta bir ve ikinci sınıfı bitirdikten sonra kaydını Derince Lisesi’ne aldırarak ortaöğretimini burada tamamladı. 1989 yılında Kocaeli’nde Bahar Kırtasiye’yi açarak ticaret hayatına başladı. 1999’da Bahar Yayınevi’ni kurdu. Aynı sene Kocaeli Ticaret Odası’nda Meclis üyeliğine seçildi ve bu görevine üç yıl devam etti.

5- Ruhi Çavdar

1964 İzmit doğumlu. Anadolu Üniversitesi İktisat Fakültesi mezunu. Ticaretle uğraşıyor. MHP Kocaeli İl Başkanlığı yaptı. Evli ve 2 çocuk babası. 18 yıl MHP’nin her kademesinde görev yaptı.

6- Kemal Köse

1954 Rize Çayeli doğumlu olan Kemal Köse, Kütahya Eğitim Enstitüsü’nden mezun oldu. İyi derecede Almanca bilen ve iş adamı olan Köse, 21’inci dönemde oluşan Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde Kocaeli Milletvekili olarak yer aldı. Köse, evli ve 5 çocuk babasıdır.

7- Nurdoğan Kaçar

1977 yılında Ülkü Ocakları ile tanıştı. 1994 yılında merkez ilçe teşkilatında başkan vekilliği yaptı. 1995 yılında merkez ilçe başkanlığı yaptı. 1997 yılında tekrar merkez ilçe başkanlığına seçildi. 2000 yılında il başkanlığına seçildi. 2002 yılında milletvekili aday adayı oldu ancak YSK tarafından başvurusu iptal edildi. 25. dönem milletvekili aday adayı oldu.

8- Osman Beniz

1972 Ordu doğumlu. Marmara Üniversitesi hukuk fakültesinden mezun oldu. Gebze Ülkü Ocakları Başkan Yardımcılığı ve MHP Gebze İlçe Yöneticiliği yaptı. İstanbul Barosu’nda kayıtlı olarak avukatlık mesleğini sürdürüyor. Ayrıca Türk Hukuk Enstitüsü İstanbul Sekreteri görevini hala yürütmekte. Evli ve 2 çocuk babası.

8. SIRA ADAYI İLHAN TAN'IN İSTİFASI

Seka Devlet Hastanesi Genel Cerrahi Uzmanı olan Operatör Dr. İlhan Tan, MHP’den milletvekili aday adayı olabilmek için bu görevinden istifa etmişti. Sıralamalar belirlendiğinde kendisini 8’ince sırada gören Tan, bu durumdan pekte memnun kalmadı. Yakın çevresine doktorluk görevine geri döneceğini söyleyen Tan, adaylık görevinden istifa etti. İlhan Tan’ın yerine Avukat Osman Beniz getirildi.

9- Süleyman Pekin

1970 Ağustos Bahçecik doğumlu olan Süleyman Pekin,  İlk ve ortaokulu Bahçecik, liseyi ise İzmit Lisesi’nde tamamladı. Pekin, İstanbul Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Tarih Bölümü’nü 1991’de bitirdi. Öğretmenliğe tarih öğretmeni olarak Konya Akşehir’de başladı. Askerliğini Diyarbakır ve Silvan’da yedek subay olarak yaptı. Daha sonra tekrar Konya Tuzlukçu Lisesi’nde göreve başlayan Pekin, İzmit İmam Hatip Lisesi’ndeki görevi sırasında 28 Şubat sürecinde Gümüşhane Kürtün Lisesi’ne sürgün edildi. Depremden sonra İzmit İnkılap Lisesi’ne geldi. 28 Şubat devamında İsmail Tonguç İlköğretim Okulu’na sosyal bilgiler öğretmeni olarak yine sürgün edildi. İzmit Lisesi’nden sonra 2004 Aralık ayında sendika başkanı seçildi. 2006’da profesyonel olarak genel merkezden maaş alan sendikacı hüvviyetine kavuştu. Sahili Olmayan Deniz, Mevzuat Ötesi Düşler, Tahammül Takvimi, Bahçecik Tarihi, Harşit Havzasında Çepniler, Afrasya Alternatif Eksenler ve Tarihin Yeniden Yorumlanması isimli kitapları bulunan Pekin yüksek lisansını İstanbul Üniversitesi’nde yaptı. Doktorasını da aynı üniversitede yapmaya devam ediyor.

dijle.jpg

10- Dijle Akın

MHP’den Kocaeli Milletvekili aday adayı olan Dijle Akın, Anadolu Üniversitesi Sosyal Bilimler ve Davranış Bilimleri bölümünden mezun oldu. Özel bir firmada yönetici olan Akın, 25. dönemde milletvekili aday adayı oldu. Genel merkez tarafından da 10. sıradan aday oldu.

11- Ahmet Yeşil

1982 yılında Konya’da doğdu. Kocaeli Üniversitesi, Atatürk Üniversitesi ve Üsküdar Üniversitesi olmak üzere 3 üniversite bitirerek Yüksek İş Sağlığı bölümünde yüksek lisans yaptı. Yüzyıl Şirketleri’nin genel müdürlüğü görevini sürdürüyor. İnsan Kaynakları Derneği’nin yönetim kurulu üyeliğinde bulunuyor. Evli ve 2 çocuk babası.

07 Nisan 2015 Kocaeli- Siyaset


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

03

Vali - üniversite ve lisans,doktora mezunlarıen alt sıralarda biır topçu liste başı Arkadaşlar vatanı kurtaracak bilgili adamlar ve akil insanların önünü açınız orta öğrenim görmüş insanların ufku ne olabilir.Şan ve şöhretli insanlarla memleketin iktidarına talip olunamaz.Tüm umutlarımızı söndürdünüz.Türkiyeyi tanımayan dışardan ithal adam üzerinden daha hala medet umuyorsun PADİŞAH BAHÇELİ Çekilde gençler yeni bir ruh ile işlerine baksınlar.

Yanıtla . 0Beğen 07 Nisan 16:49
02

tan ci - Hilal elmas 1984 doğumlu. Kusura bakma bu yaşta ne deneyimin var ki aday oldun hangi akıl seni seçti sasarim. Bana göre ilhan tan olmaliydi

Yanıtla . 0Beğen 07 Nisan 16:49
01

Eser - İlk defa mhp gerçek kocaeli ye yakışan bir liste yaptı emeği geçen her kezi kuytluyorum oyum mhp ye

Yanıtla . 0Beğen 07 Nisan 16:49
Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR