“Çocuklarımız ve yarınlarımız değerlidir”

AK Parti Kocaeli Milletvekili Mehmet Ali Okur, dün başlayan 2013-2014 eğitim öğretim yılı nedeniyle yayınladığı mesajda Türkiye’yi muasır medeniyetler...

BÜYÜT

AK Parti Kocaeli Milletvekili Mehmet Ali Okur, dün başlayan 2013-2014 eğitim öğretim yılı nedeniyle yayınladığı mesajda Türkiye’yi muasır medeniyetler seviyesinin üzerine çıkarabilmenin ancak kaliteli bir eğitimle mümkün olacağını belirtti. Okur, mesajında şu ifadelere yer verdi:
Eğitim-öğretim milletimiz ve insanlık açısından büyük önem taşımaktadır. Bir uygarlık projesi olan Türkiye Cumhuriyeti'nin eğitim alanındaki nihai hedefi 'insan' yetiştirmektir. Dünyayı ve dünyadaki gelişmeleri doğru anlayan, yorumlayan, dünyayla barışık ama aynı zamanda, bilimde, sanatta, sporda, teknolojide dünyayla boy ölçüşebilen insan yetiştirmektir. Çağdaş uygarlık seviyesinin üstüne çıkmanın yolu eğitimden geçmektedir. Bizler hayalleri büyük ve güçlü nesiller sayesinde medeniyetimizi geleceği taşıyabiliriz. Eğitim alanındaki her yatırımın, Türkiye'nin aydınlık geleceğine açılan bir kapı olduğunu bilmemiz gerekiyor. Bu alanda adım adım büyük bir değişimi gerçekleştiriyoruz.
AYDINLIK YARINLAR
Amacımız bu ülkeye, bilgili, donanımlı, düşünen, üreten, dünyaya ve yeniliklere açık, değerlerine bağlı, teknolojiyi en üst seviyede kullanabilen gençler kazandırmaktır. Çocuklarımız ve yarınlarımız değerlidir... Bilgi, beceri, değer edinmiş, çalışkan ve üretken bireyler yetiştirmek çağdaş eğitim anlayışımızın bir gereğidir. Toprağımız yeniden bereketleniyor. Yeni bir çağın eşiğinde kaliteli bir eğitimle yeni bir nesil geliyor. Her eğitim öğretim yılını Türkiye'nin aydınlık yarınlarına giden yolda yeni bir başlangıç, altın bir fırsat olarak görüyoruz, Çocuklarımızın eğitimi için, eğitim camiamızın ihtiyaçları için, öğretmenlerimizin layık oldukları şartlara kavuşmaları için her türlü gayreti göstermeye bundan sonra da devam edeceğiz.
Bu vesileyle öğrencilerimizin, öğretmenlerimizin, velilerimizin, Türkiye’nin her yerinde görev yapan eğitim camiasındaki görevlilerimizin yeni Eğitim ve Öğretim yılının başarı ve mutluluk getirmesini temenni eder, bu uzun maratonda kendilerine başarılar dilerim.

17 Eylül 2013 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR