Şişman: “Muharrem Akbaş görevden alınmalıdır”

KESK’e bağlı Büro Emekçileri Sendikası (BES) üyeleri, Gülüzar Ateş’in ve beraberindeki 18 emekçinin istekleri dışında görev yerlerinin değişmesine kar...

BÜYÜT

KESK’e bağlı Büro Emekçileri Sendikası (BES) üyeleri, Gülüzar Ateş’in ve beraberindeki 18 emekçinin istekleri dışında görev yerlerinin değişmesine karşı Sosyal Güvenlik Kurumu Kocaeli İl Müdürlüğü önünde oturma eylemi yaptı.

Büro Emekçileri Sendikası’na (BES) üye bir grup Sosyal Güvenlik Kurumu Kocaeli İl Müdürlüğü önünde oturma eylemi yaptı. Gülüzar Ateş isimli arkadaşlarının haksız ve sebepsiz yere Çayırova SGK Merkezine atanmasına karşı direnen BES Şube Sekreteri Akın Şişman, “Muharrem Akbaş Kocaeli SGK İl Müdürlüğünü sosyal güvenlik emekçileri için toplama kampına çevirmek istemektedir” dedi.

SENDİKAMIZA SİNSİ SALDIRI
“Hukuksuz sürgün kararında direnen Muharrem Akbaş görevden alınmalıdır” diyen Akın Şişman, “SGK İl Müdürünün Şube Sekreterimiz Gülüzar Ateş'in şahsında sendikamıza yönelik saldırısı bu baskı ve yıldırma politikalarının parçasıdır. 18 Sosyal Güvenlik emekçisini istemleri dışında çeşitli ilçelere gönderen SGK İl Müdürü, Şube Sekreterimizi de bu atamalara dahil ederek, sinsice sendikamıza saldırmaktadır. Sendikamızın sosyal güvenlik emekçilerinin Vinsan prefabriklerindeki olumsuz çalışma koşullarına, zorunlu fazla mesai dayatmalarına, performans ücretine, ağır iş yükü altında ezilmesine, kreş hakkının gasp edilmesine, gerici kadrolaşmaya karşı attığı adımlar, SGK İl Müdürü Muharrem Akbaş’ı fazlasıyla rahatsız etmektedir” dedi.

MÜCADELEYE DEVAM
“Şube Sekreterimiz Gülüzar Ateş'in Çayırova SGK Merkezine atanması doğrudan sendikamıza ve sendikal mücadelemize saldırıdır” şeklinde konuşan Akbaş, “Yasa gereği kamu işvereni, iş yeri sendika temsilcisi ile sendika şube yöneticilerinin iş yerini haklı bir sebep olmadıkça ve sebebini açık ve kesin bir şekilde belirtilmedikçe değiştiremez hükmü yer almaktadır. Bu atama doğrudan sendikamıza ve sendikal mücadelemize saldırıdır. BES olarak mücadelemize devam edeceğiz. Sosyal Güvenlik emekçilerinin haklarını, mücadelemizi, her koşulda savunmak boynumuzun borcudur. Her ne olursa olsun BES, gerici-faşist baskı politikaları karşısında susmayacaktır” şeklinde konuştu. KESK’e bağlı şubelerin destek verdiği açıklama oturma eylemi ile son buldu.

17 Ağustos 2011 Kocaeli- Gündem


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR