Enerji Çocuk, Kocaeli’de

Enerji Verimliliği Derneği ve Milli Eğitim Bakanlığı ile imzalanan 5. 6. 7. ve 8. Sınıf öğrencisi olan çocuklara yönelik “Enerji Verimliliği” bilinci...

BÜYÜT

Enerji Verimliliği Derneği ve Milli Eğitim Bakanlığı ile imzalanan 5. 6. 7. ve 8. Sınıf öğrencisi olan çocuklara yönelik “Enerji Verimliliği” bilincinin ve algısının kazandırılması amacıyla başlatılan Enerji Çocuk Projesi kapsamında Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı resmi ve özel ortaokullarda 2014-2015 eğitim-öğretim yılında Kocaeli’nn de dahil olduğu 21 pilot  de hayata geçirildi.

 

"Enerji Çocuk Projesi" ile evlerde, okullarda, çocukların bulunduğu her ortamda  enerjinin verimli kullanılmasını sağlamak amaçlanmaktadır. Proje aracılığı ile enerji verimliliği çalışmalarına vurgu yapılarak, başta evlerde olmak üzere çocukların bulunduğu her ortamda enerjinin verimli kullanılması ve tüketimi konusunda bilinçlendirme çalışmaları yapılması öngörülmektedir. Söz konusu proje kapsamında ülke genelinde on binlerce çocuğa tiyatro, çizgi film, bilgisayar oyunları ve diğer görsel faaliyetlerle ulaşılarak, bilinçlendirme çalışması yapılacaktır.

 

Bu kapsamda Enerji Verimliliği Derneği Kocaeli Şubesinin organize ettiği Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı ve Milli Eğitim Bakanlığı işbirliği ile “Enerji Çocuk” Projesinin 23 Aralık Salı günü saat 10.30’da Kocaeli Süleyman Demirel Kültür Merkezinde Enerji Verimliliği Derneği Genel Başkanı İbrahim Çağlar’ın da katılacağı 7. Eğitim Programı Tiyatro gösterisi gerçekleştirilecektir.

 

Ayrıca aynı gün saat 13.00’da Enerji Verimliliği Derneği Kocaeli Şubesi 1. Olağanüstü Kongresi Kocaeli Sanayi Odası Meclis Salonunda gerçekleştirilecektir.

14 Aralık 2014 Kocaeli- Eğitim


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR