MHP İl Başkanı Yaylak Başbakan’ın kalkınmış Türkiye’si

MHP İl Başkanı Celalettin Yaylak, AKP’nin Cumartesi günü yaptığı miting esnasında Başbakan Erdoğan’ın geçeceği güzergahta bulunan Üç Hilali bayrağın i...

BÜYÜT

MHP İl Başkanı Celalettin Yaylak, AKP’nin Cumartesi günü yaptığı miting esnasında Başbakan Erdoğan’ın geçeceği güzergahta bulunan Üç Hilali bayrağın indirilmek istenmesine sert tepki gösterdi.

MHP il toplantısı parti binasında yapıldı. Toplantı öncesinde MHP İl Başkanı Celalettin Yaylak açıklama yaptı. Pazar günü yapılan AKP mitingi sırasında Gebze’de bir binada asılı bulunan Üç Hilalli bayrağın Gebze Kaymakamı Salih Karabulut’un emriyle indirilmek istenmesini dikta rejimi uygulamasına benzeten Celalettin Yaylak, Gebze Kaymakamı ve AKP’yi sert sözlerle eleştirdi. Başbakan Erdoğan’ın geçişi sırasında Üç Hilali bayrağı indirmek isteyen kaymakamın çabasını bir türlü anlayamadıklarını ifade eden Celalettin Yaylak, “İster kaymakam olsun isterse başbakan bu bayrağı hangi cüretle indirme talebinde bulunuyorlar. Bir memur neye dayanarak ne amaçla başbakan adına bunu talep edebiliyor. Bu bayrak neden indirilmek isteniyor. Acaba muhterem başbakan geçerken bölücü terör örgütünün, bebek katilinin posterlerini assaydık, ona yarana bilir miydik? Herhalde bölücü terör örgütünün, bebek katilinin posterlerini asmamız hoşuna giderdi” dedi.

REZİL OLMAKTAN KURTULAMADILAR
Başbakan Erdoğan’ın geçişiş sırasında yapılan bütün çabalara rağmen Üç Hilali bayrağın kimse tarafından indirilemediği belirten Yaylak, “O bayrak Başbakan geçerken orada dalgalandı, şahlandı. Kimse bayrağı o kadar uğraşmasına rağmen indiremedi” dedi. Gebze Kaymakamı Salih Karabulut’a da seslenen Yaylak, “devlet memurunun tutumunu ya sevgili başbakanları açıklasın ya da kaymakam konuya açıklık getirsin” çağrısında bulundu. AKP’nin cumartesi günü yapılan Gebze mitingine de değinen Celalettin Yaylak, “Mitin esnasında çekilmiş bir fotoğrafın yer aldığı gazeteyi göstererek işte Başbakan Erdoğan’ın kalkınmış Türkiye’si. Gebze mitingine 72 bin kişiyi toplayacağız, gövde gösterisi yapacağız diyorlardı. Her ilçeden her mahalleden otobüs kaldırdılar. Farklı illerden insanları yığdılar. Bu insanlara sırf alkış yapsın diye para ödediler. Ama yinede rezil olmaktan kurtulmadılar. Ancak gazetecileri darp edip bilinç altlarındaki ülke portresinden kareler yaşattılar” şeklinde konuştu.

24 Mayıs 2011 Kocaeli- Siyaset


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR