“Bence Barış Manço” diyenler kazandı

    Büyükşehir Belediyesi’nin İl Milli Eğitim Müdürlüğü, Türkiye Halk Bankası ve Anadolu jet işbirliğiyle 23 Nisan Uluslararası Çocuk Şenliği etkinlik...

BÜYÜT

 

 

Büyükşehir Belediyesi’nin İl Milli Eğitim Müdürlüğü, Türkiye Halk Bankası ve Anadolu jet işbirliğiyle 23 Nisan Uluslararası Çocuk Şenliği etkinlikleri çerçevesinde düzenlediği “Bence Barış Manço” yetenek yarışmasının sonuçları belli oldu. Birinciler Paris Disneyland gezisi,  mansiyonlar dizüstü bilgisayar, 50 öğrenci de Anadolujetle Ankara gezisi ödülü kazandı.

DÖRT DALDA YARIŞMA

Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen yarışmaya Kocaeli’de öğrenim gören tüm ilk ve ortaokul öğrencileri katıldı. Müzik, taklit, kısa film ve kompozisyon olmak üzere dört kategoride düzenlenen yarışmaya 240 öğrenci başvuru yaptı. Çocuklar müzik kategorisinde vokal ya da enstrüman dalında Barış Manço’nun bir parçasını seslendirdi. Taklit kategorisinde ise sanatçıyı çeşitli yönleriyle taklit etti. Kısa film kategorisinde ise öğrenciler, Kocaeli’nin güzellikleri, gizli kalmış mekanları, kendi çevreleri ve şehrin yenilenen yüzünü Barış Manço’nun seyyah ruhuyla keşfetti. Kompozisyon kategorisinde öğrenciler Manço’ya ait bir şarkının sözlerini kompozisyon şeklinde yorumladı.

 ÜNİVERSİTE ÖĞRETİM GÖREVLİLERİ 

Yarışma jürisi; Kocaeli Üniversitesi İletişim Fakültesi öğretim üyesi Doç. Dr. Mehmet Arslantepe,  Fen Edebiyat Fakültesi öğretim üyesi Yrd. Doç. Dr Arslan Yazar, Güzel Sanatlar Fakültesi öğretim üyesi Dr. Sinan Taşkın, öğretmenler; Arzu Yenipazar, Yakur Berber, Ali Taşkır, Büyükşehir Belediyesi Konservatuarı eğitmenlerinden Nuray Polat ve Büyükşehir Belediyesi tanıtım filmleri yönetmeni Numan Venedik’ten oluştu. Barış Manço’nun küçük oğlu Batıkan Manço da İstanbul’dan jüriye görüşleriyle destek oldu.  Jüri yaptığı titiz çalışma sonucunda dereceye girenleri belirledi.

BİRİNCİLER

*Kısa film: Gölcük Ortaokulu’ndan Orçun Oruç,

*Taklit: İzmit Nuh Çimento İlköğretim Okulu’ndan Egehan Ok,

*Kompozisyon: Conkbayırı Koleji’nden Mustafa Uygar Tosun,

*Müzik Vokal: Yuvacık Serdar Ortaokulu’ndan Rabiya Taşpınar,

*Müzik Enstrüman: Sinan Dereli Ortaokulu’ndan Mehmet Ergün

MANSİYONLAR

*Kısa film: Gebze Mustafa Üstündağ Ortaokulu’ndan Helin Karakuş,

*Taklit: Körfez Kent Emlak Konut İlkokulu’ndan Halil Meriç,

*Kompozisyon: Seymen 8. Boru Ortaokulu’ndan F. Nagehan Çetinkaya,

*Müzik Vokal: İzmit Seymen Koleji’nden Onat Baran,

*Müzik Enstrüman: İzmit İbni Sina İmam Hatip Ortaokulu’ndan Said Kerem Küçük 

24 Mart 2014 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR