CHP Gebze’de seçim konuşuldu

CHP Gebze İlçe Örgütü üç ayda bir yapılaması gereken Danışma Kurulu Toplantısını önceki gün yaptı. Toplantıya Kocaeli Milletvekili ve Parti Meclis Üye...

BÜYÜT

CHP Gebze İlçe Örgütü üç ayda bir yapılaması gereken Danışma Kurulu Toplantısını önceki gün yaptı. Toplantıya Kocaeli Milletvekili ve Parti Meclis Üyesi Prf. Dr. Hurşit GÜNEŞ, İl Başkanı Yalçın Kuşkan, İlçe Başkanı Sedat Tatar, ilçe yönetim kurulu üyeleri, kadın kolu ve gençlik kolları başkanları, eski belediye başkanları ve ilçe başkanları, belediye ve il genel meclis üyeleri ve İl yöneticileri katıldı.

‘ADAYLARI SANDIK BELİRLEYECEK’
CHP Gebze İlçe Örgütü tarafından tüzük gereğince yapılan Danışma Kurulu Toplantısı’nda konuşan CHP PM Üyesi ve Kocaeli Milletvekili Hurşit Güneş, seçimlerde belediye başkan adayları ve belediye meclis üyeleri adaylarının önseçimle belirleneceğini söyledi.

GENEL BAŞKANIMIZIN MESAJINI ALDIK
Toplantıda ilk olarak bir konuşma yapan CHP Gebze İlçe Başkanı Sedat Tatar, “Geçtiğimiz hafta Ankara’da genel başkanımızla bir araya geldik ve genel başkanımızın Gebze ile ilgili olarak bize verdiği önemli mesajı aldık.İlçe yönetimi olarak örgütümüz ile birlikte yerel yönetim seçimlerini almak için çalışıyoruz.genel merkezimizin takvimine göre yerel seçimlerde aday adayı olacak partililerimizin eğim müracaatları ve eğitimler devam etmektedir. Önümüzdeki günlerde aday belirleme yöntemini de ilçe yönetimi olarak belirleyip raporumuzu sunacağız. Bu nedenle siz danışma kurulu üyelerimizin düşüncelerini ve önerilerini alacağız,yönetim olarak ilçe seçimlerinde örgütümüze taahhüdümüz olan ön seçim yöntemini benimsediklerini ve bu yöntemle belediye başkan adayı ve meclis üyeliklerini belirlemek istediklerini ” söyledi..

EĞİLİM YOKLAMASI YAPILACAK
CHP Kocaeli İl Başkanı Yalçın Kuşkan ise yaptığı konuşmada “ Kocaeli’nde dört ilçe hariç eğilim yoklamasına göre adaylarını belirlemeyi düşündüklerini söyledi. Kuşkan, “Önseçim yapmamız için seçim kurulu seçimlerden 45 gün öncesine göre yapıyor. Parti olarak önseçimin benzeri olan eğilim yoklaması yapmayı düşünüyoruz. Bu anlamda partililerimizle bu tür toplantılarda bir araya gelip görüşlerini alıyoruz. Adayların belirlenmesini partililerimiz yapacak” dedi.

10 Temmuz 2013 Kocaeli- Siyaset


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR