Torba Yasa’ya karşı mücadele çağrısı

Genel-İş Sendikası Kocaeli Şube Yönetimi’ni tebrik ziyaretlerinde hedefte Torba Yasa vardı. Sendikacı ve siyasetçiler, Torba Yasa’nın yol açtığı hak k...

BÜYÜT

Genel-İş Sendikası Kocaeli Şube Yönetimi’ni tebrik ziyaretlerinde hedefte Torba Yasa vardı. Sendikacı ve siyasetçiler, Torba Yasa’nın yol açtığı hak kayıplarına işaret ederek birleşik mücadele çağrısı yaptı.

Genel-İş Sendikası Kocaeli Şube’nin yeni yönetimine yapılan ziyaretler devam ediyor. CHP Milletvekili Hikmet Erenkaya önceki gün yeni yönetime tebrik ziyareti gerçekleştirdi. Ziyarette Torba Yasa’nın getirdiği hak kayıpları konuşularak, mücadele çağrısı yapıldı. Hikmet Erenkaya’yı belediye başkanı zamanından tanıdığını belirten Vedat Küçük, genelde CHP milletvekilleri özelde Erenkaya’dan belediye işçisini sürgüne tabi tutan Torba Yasa’nın iptali için destek beklediklerini söyledi.

GENEL-İŞ DESTEK İSTEDİ
Milletvekili Hikmet Erenkaya ise caddedeki her taşta emeği olan belediye işçilerinin her zaman yanlarında olduklarını ifade ederek, “Hangi görüşe sahip olursa olsun sendikaları birleşmeye çağırıyoruz. Çünkü sıra sendikacılara ve sendikacılık sistemine geliyor. Biz sosyal demokratlar, CHP’liler her zaman arkalarında olacağız. İktidar olduğumuz gün ise yapılan bu yasaları geri çekeceğiz” dedi.

KESK: DİRENECEĞİZ
Erenkaya’nın ardından Küçük ve yönetimini, KESK Şubeler Platformu üyeleri ziyaret etti. Bu ziyarette de gündem yine Torba Yasa oldu. KESK Şubeler Platformu Dönem Sözcüsü Erdal Karakuş, Vedat Küçük ve yönetimini tebrik ederek, “Mecliste kabul edilen Torba Yasa ile zor sendikacılık dönemlerimiz başladı. Hükümetin açık açık desteklediği yandaş sendikalar mide bulandırıcı bu yasayı desteklemeye devam ediyor. Biz KESK Şubeler Platformu olarak bu yasaya direneceğiz” şeklinde konuştu.

BİRLİKTE HAREKET
Torba Yasa’nın emek sınıfına büyük zarar verdiğini belirten Küçük ise “KESK Şubeler Platformu’na ziyaretlerinden dolayı çok teşekkür ediyoruz. Zor bir dönemde olduğumuzun farkındaydık. Bu sorumluluk anlayışı ile yola çıktık. Emek sınıfının aleyhine çalışanlara karşı tabanımızın gücünü artıracağız. İşçi sınıfı imzalanan bu yasa ile büyük bir zarar gördü. Gücümüzü ve birlikteliğimizi yansıtamadık. Ama daha örgütlü çalışarak bütünlük içinde hareket edeceğiz” diye konuştu.

DEV SAĞLIK-İŞ ZİYARETİ
Genel-İş Sendikası Kocaeli Şube Yönetimi’ni dün de Dev Sağlık-İş Sendikası Şube Yönetimi ziyaret etti. Ziyarette taşeron sağlık işçileri arasında örgütlenen Dev Sağlık-İş’in başarıları kutlanırken, Torba Yasa’ya karşı birlikte mücadelenin önemine vurgu yapıldı. Dev Sağlık-İş Bölge Temsilcisi Talat Tunç, 10 binleri aşan üye sayılarıyla taşeron işçiler arasında örgütlenmeyi başardıklarını belirterek, Torba Yasa’ya karşı mücadele konusunda ellerinden geleni yapacaklarını ifade etti.

20 Şubat 2011 Kocaeli- Gündem


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR