10 ilçe belediyesine haciz işlemi başladı

    İl Genel Meclisi’nin Mart ayı toplantılarının 2. Oturumu Valilik 100. Yıl toplantı salonunda yapıldı. İl Genel Meclisi Başkanı Fahim Kılıç başkanl...

 

 

İl Genel Meclisi’nin Mart ayı toplantılarının 2. Oturumu Valilik 100. Yıl toplantı salonunda yapıldı. İl Genel Meclisi Başkanı Fahim Kılıç başkanlığında gerçekleştirilen toplantıda İl Özel İdaresi’nin 2013 mali yılı gelir ve giderleri ile hesap ve işlemlerini inceleyen İsmail Önay, Süleyman Mirik, Kemal İrfan Akkuş, Servet Günay ve Dursun Genç tarafından hazırlanan denetim komisyonunun raporu görüşüldü.

 

46 SAYFALIK RAPOR

Toplam 46 sayfadan oluşan denetim komisyonu raporunu komisyon başkanı İsmail Önay okudu. Komisyon Başkanı Önay, ilçe belediyelerinin vatandaştan aldığı emlak vergilerinin yüzde 10’u kültür ve tabiat varlıklarını korumak amacıyla İl Özel İdaresi’nin hesabına aktarılması gerektiği ancak bu paraların aktarılmadığını söyledi. İlçe belediyelerinin topladıkları vergiden kültür ve tabiat varlıklarını korumak amacıyla 65 milyon 219 bin lira ödemesi gerektiğini söyleyen Önay, bunun 21 milyon 530 bin lirasının ödendiğini geriye kalan 43 milyon 689 bin liranın ise ödenmediğini belirtti. Önay, İl Özel İdaresi’nin alacaklı olduğu Karamürsel ve Darıca Belediyeleri hariç 10 ilçe belediyesinden alacağı olan 43 milyon 689 bin lirayı haciz yoluna gittiğini ve küçük küçük oranlarda bu parayı tahsil etmeye başladığını söyledi.

 

SES KAYDI POLEMİĞİ

Sunum sonrasında söz alan CHP’li Mehmet Kaçar Körfez İlimtepe’ deki kaçak taş ocağı ile ilgili söz alarak, “Bu çalışmayı yapan firma yetkilisinin ses kayıtları ortaya çıktı. Bu kayıtlarda bu kişinin vatandaşa ana avrat küfür ediyor. Yapılan denetim sonrasında kesilen cezanın bütçede olup olmadığını sormak istiyorum” dedi. Meclis Başkanı Kılıç ses kayıtlarının montaj olduğunu söyleyerek, “Gidip basın açıklamasını dışarıda yapın. Burada şov yapmayın” dedi.

 

ARACI, TBMM ONUR ÖDÜLÜ ADAYI

Meclis Başkanı Kılıç her yıl Türkiye Büyük Millet Meclisi(TBMM) tarafından sosyal sorumluluk alanında çalışma yapan isimlere verilen onur ödüllerine, valilik tarafından sosyal sorumluluk projeleri ve eğitime yaptığı katkılarla ön plana çıkan Koruma Şirketler Grubu’nun sahibi Vefa İbrahim Aracı’nın önerildiğini söyledi. Vefa İbrahim Aracı’nın adı karar İl Genel Meclisi tarafından onaylandıktan sonra TBMM’ye bildirilecek. 

04 Mart 2014 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR