Kocaeli, BBG evi gibi

        Kocaeli Valiliği ile Teknotel Enerji Telekomünikasyon firması arasında Kocaeli 3. Etap MOBESE Üst Yapı Çalışması için protokol imzaladı. Kocae...

 

 

 

 

Kocaeli Valiliği ile Teknotel Enerji Telekomünikasyon firması arasında Kocaeli 3. Etap MOBESE Üst Yapı Çalışması için protokol imzaladı. Kocaeli’nin tüm ilçeleri ile Körfez’e bağlı Belen, Kalburcu, Sipahiler, Sevindikli, Kutluca, Kıyırlı, Karayakuplu, Himmetli, Cuma ve Alihocalar köylerinde MOBESE sistemleri kurulacak.

 

2 BİN 171 KAMERA İLE

KOCAELİ TAKİP ALTINDA

Proje kapsamında 273 adet Plaka Tanıma Sistemi (PTS), bin 633 adet sabit kamera ve 538 adet hareketli kamera montajı yapılacak. İhale bedeli 28 milyon 780 bin lira olan bu projeyle, tüm Kocaeli 24 saat takip altında olacak.

 

KRİTİK NOKTALAR

TAKİP ALTINDA

İmza töreninde açıklama yapan Vali Ercan Topaca, “Toplam 2 bin 682 kamera ile kentimizin bütün kritik noktalarını takip edebileceğiz. Buna araç takibi de dahil” dedi. Sistemdeki amacın, vatandaşların can ve mal güvenliğini sağlamak olduğuna dikkat çeken Vali Topaca, “Daha önce İzmit, Derince gibi ilçelere MOBESE yerleştirdik ve buralarda suç oranlarında azalma oldu” diye konuştu. MOBESE’lerin, işlenmiş suçları aydınlatmada da önemli olduğunu vurgulayan Topaca, “MOBESELER, hayatın normal akışının sağlanması için, vatandaşımız için güvencedir” dedi.

 

9 AYDA BİTECEK

İhale bedelinin 28 milyon 780 bin lira olduğunu belirten Vali Topaca, “Kameralar, 9 ay içinde takılıp, idareye teslim edilecek. 12 ilçeye ilave olarak Körfez’e bağlı Belen, Kalburcu, Sipahiler, Sevindikli, Kutluca, Kıyırlı, Karayakuplu, Himmetli, Cuma ve Alihocalar köylerinde MOBESE sistemleri kurulacak” ifadelerini kullandı. MOBESE’lerin sadece güvenlikte değil, yasadışı her durumda kullanılacağını dile getiren Topaca, “Emeği geçen Burhan Eres’e, emniyete ve firma çalışanlarına teşekkür ediyorum” diyerek, sözlerini noktaladı.

02 Haziran 2014 Kocaeli- Gündem


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR