Kayın: Yolsuzluk ülkesi olduk

Saadet Partisi Derince İlçe Başkanı Halil Kayın, yaptığı yazılı bir açıklama ile ekonomik veriler üzerinden AKP iktidarını eleştirdi. Hükümetin yolsu...

Saadet Partisi Derince İlçe Başkanı Halil Kayın, yaptığı yazılı bir açıklama ile ekonomik veriler üzerinden AKP iktidarını eleştirdi. Hükümetin yolsuzlukların üzerini kamudaki gücünü kullanarak örtbas ettiğini dile getiren Kayın, “Yolsuzluk dosyaları hakkındaki takipsizlik kararının ardından olaya karışan bakanların Yüce Divan’a gönderilmemesi bizleri şaşırtmadı” dedi.

 

“BİR PARMAK BAL AKP’LİLERE YETMİYOR”

Türkiye’nin artık halkın yerine egemenlerin korunduğu bir ülke haline geldiğini dile getiren Kayın, “Bakanlar yargılanmalıydı. Ortada bir suç yoksa zaten aklanırlardı. Bu karar ile kamu vicdanı yara almıştır. Kimsesizlerin kimi oldukları iddiası ile siyaset yapan bu partinin gerçek yüzü ortaya çıkmıştır. AKP’liler ‘bal tutan parmağını yalar’ diyerek kendilerine bir alışkanlık kazandırmışlardır. Ancak onlar gözlerini artık kovana dikmişlerdir” diye konuştu.

 

“YOLSUZLUK ÜLKESİ OLDUK”

Bakanların yolsuzlukları sürerken ülkedeki asgari ücretin açlık sınırının altında kaldığını dile getiren Kayın, şöyle konuştu: “Açlık sınırı 1200 TL, yoksulluk sınırı 4 bin TL’dir. Buna karşılık asgari ücret 950 TL’dir. Yani Türkiye’de 15 milyon insan açlık sınırının altında yaşıyor. Türkiye artık yolsuzluk ve yoksulluk ülkesidir. Yeni Türkiye’de geleceğe güven sarsılmıştır. Yeni Türkiye memleket evlatlarının ezildiği, bakan ve belediye başkanı çocuklarının Karunlaştığı ülkedir. Saadet Partisi olarak yeniden büyük Türkiye’nin teminatıyız. Çünkü bu zamana kadar halkımızı hiç aldatmadık. Tarihimiz hizmetle doludur”

08 Ocak 2015 Kocaeli- Siyaset


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR