Tehlikenin farkında mısınız! AK Parti kurmaylarından kriz uyarısı

Avrupa için ekonomik kriz çanlarının çalmasının ardından Türkiye için de AK Parti kurmaylarından uyarılar geliyor.Son günlerde AK Parti kurmaylarından...

BÜYÜT

Avrupa için ekonomik kriz çanlarının çalmasının ardından Türkiye için de AK Parti kurmaylarından uyarılar geliyor.

Son günlerde AK Parti kurmaylarından gelen açıklamalar ekonomik kriz için Türkiye'nin de diken üstünde olduğunu gösteriyor.

Başbakan Yardımcısı Ali Babacan: Olumsuz senaryolara hazır olmamız gerekir

Başbakan Yardımcılı Ali Babacan, Avrupa ve ABD’de sorunların çözülmemesi durumunda olumsuz senaryolara hazır olunması gerektiğini söyledi.

Başbakan Yardımcısı Babacan ve Dünya Bankası Grubu Başkanı Robert B. Zoellick ile birlikte ortak basın toplantısı düzenledi. AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Bülent Gedikli’nin ‘Dünyada kara bulutlar dolaşıyor. Dünyada kriz olacak’ sözlerinin hatırlatılması üzerine Başbakan Yardımcısı Ali Babacan, Umuyoruz ki Avrupa’da doğru kararlar alınır. Umuyoruz ABD’deki borçlanma limitiyle ilgili siyasi sorun aşılır. Bunlar eğer çözülürse sorun yok. Problemler olduğu takdirde, sorunlar çözülmediği takdirde olumsuz senaryolara da hazır olmamız gerekir. dedi.

Gedikli: Ekonomik kriz yolda fazla harcamayın
AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Bülent Gedikli, dünya ekonomisi üzerinde kara bulutların gözükmeye başladığını ifade ederek, “Türkiye’ye olumsuz etkileri olacaktır. O yüzden tedbirli olun. Ne varsa onu tutun. Fazla harcamayın” uyarısında bulunmuştu.

Dünya ekonomisinin iyiye gitmediğini ifade ederken, kendilerinin hiçbir şeyi “tozpembe” göstermediklerini belirten Gedikli, “Kötü haberi veriyorum dünya ekonomisinde kara bulutlar gözükmeye başladı. Dünya daha büyük krizlerle karşı karşıya kalacak. Bunlar da oluyor. Muhtemelen dünya ekonomisinde bir kriz olacak. Türkiye’ye olumsuz etkileri olacaktır. O yüzden tedbirli olun. Ne varsa onu tutun. Fazla harcamayın. Dünyada kriz olacak, Türkiye’de bundan olumsuz etkilenebilir. Gelişigüzel harcamamak lazım. Biz toz pembe bir tablo çizmiyoruz, gerçekleri konuşuyoruz” diye konuşmuştu.

21 Temmuz 2011 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR