Tahsin Tarhan Kimse start vermeyince İş başa düştü, biz verdik

24. dönem Kocaeli milletvekili adayı Tahsin Tarhan önceki akşam Gebze’de partilileri ve basın mensuplarını ağırladı. Seçim startını vermek için akşam...

BÜYÜT

24. dönem Kocaeli milletvekili adayı Tahsin Tarhan önceki akşam Gebze’de partilileri ve basın mensuplarını ağırladı. Seçim startını vermek için akşam yemeğini organize ettiğini berliten Tarhan “Kimse start vermeyince iş başa düştü, biz verdik” dedi.

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP)’nin son yıllarda en çok konuşulan isimleri arasında yer alan, 2 milyon TL’ye yaptırdığı ve devlete hibe ettği okul, işçilerine devletten önce sağladığı 1 Mayıs ücretli tatili ve çıraklıktan patronluğa uzanan hayat hikayesiyle tüm Kocaelililer’i kendisine hayran bırakan 24. Dönem CHP Kocaeli 7. Sıra Milletvekili Adayı Tahsin Tarhan önceki akşam Gebze Şişe Cam Fabrikası Sosyal Tesisleri’nde ilimiz yerel basın mensuplarını ve Gebze bölgesi ilçe örgütlerini ağırladı. Şişe cam fabrikasında verdiği akşam yemeği ile seçim startını veren Tahsin Tarhan’a çok sayıda partili arkadaşı destek verdi.

TEK TEK TOKALAŞTI
Gece boyunca neşeli tavırlarıyla dikkat çeken Tahsin Tarhan büyük bir özenle hazırlanan salona saat 19.30’da girdi. Bütün partililerle tek tek tokalaşan Tarhan “Kimileri kırgın olduğumuzu, dargın olduğumuzu düşünebilir. Bu söz konusu değil, biz partimizin, görevimizin başındayız” dedi. Yemekte ilk konuşmayı Darıca ilçe başkanı Baykal Kaya yaptı. Kaya “Sevinilebilecek bir yerde sıralamaya girdik. Artık hedefimiz iktidar olmak. Bu düzen böyle gitmeyecek. Din üstüne bölücülük üstüne siyaset yapıyorlar. Bunu herkes görüyor. Bu saatten sonra seçim çalışmalarımıza hız vereceğiz. Biz 2 ve 4 ya da 3 ve 5’inci sıraları talep etmiştik, İlk hedefimizde başarılı olduk. İkinci hedefimiz biraz aksadı” dedi.

TARHAN’IN HAYATI
Kaya’nın konuşmasının ardından Çayırova ilçe başkanı Veysel Suludere ve Gebze ilçe başkanı Güner Anlar Baş kısa birer konuşma yaptı. Programa davetli olan Dilovası ilçe başkanı Salim Kaygısız’ın iş nedeniyle katılamadığı, yönetmininde mesai saatlerinin uymadığı ğrenildi. İlçe başkanlarının konuşmalarının ardından Tahsin Tarhan’ın hayatını anlatan slayt sunumu perdeye yansıtıldı. İzleyenlerin kimi zaman duygu anlar yaşadığı slayt sunumunun ardından gecenin organizatörü, 24. dönem CHP Kocaeli 7. sıra milletvekili adayı Tahsin Tarhan mikrofonu aldı ve gecenin anlamını belirten bir konuşmaya yaptı.

HEYECAN YARATTI
Büyük bir coşkuyla partililere ve basın mensuplarına seslenen Tahsin Tarhan konuşmasında şu ifadelere yer verdi “Türkiye’nin çok zor bir süreçten geçtiğini söylemeye gerek yok. 12 Haziren Türkiye Cumhuriyeti için önemli bir gün. 2 aylık aday adaylığı süreci geçirdik. İçinizden bir arkadaşınız olarak aday adayı olmadan önce ilçe örgütlerini tek tek gezdim. CHP’li kişiliğimi ilçelere taşıdım. Kocaeli’nin her bölgesinden inanılmaz destek aldım. Bu bende heyecan yarattı. Bu heyecan içerisinde aday adayı oldum. Ben, Tahsin Tarhan olarak 7. sırada aday olarak gösterildim.

KIRGIN DEĞİLİZ
Bu adaylığımı yarınlara taşımak için bugünden itibaren mücadelemin startını veriyorum. Biz, ülkenin çıkarları doğrultusunda yola çıkıyoruz. Kimileri bizi, üzülmüş, kırılmış olarak görebilirler. Ya da biz böyle gözükebiliriz. Kırgın değiliz. Ben yola çıkarken yoksul çocuk, işsiz kimse kalmasın, kimse yatağa aç girmesin dedim. Çobanlık yaparken İstanbul’a geldim. Amacım sadece okumaktı. Ancak olanak bulamadım. Hem okudum, hem çalıştım. İşsizliği en iyi bilenlerdenim. Biz Gebze’ye ülkenin çeşitli bölgelerinden geldik. Artık kentli olarak mücadele edeceğiz. Bu sorunlar ancak toplumsal mücadele ile çözülür.

2 AY EVE UĞRAMAYIN
Bireysel mücadeleyi bir kenara bırakıp Cumhuriyet’e sahip çıkmalıyız. Ben neden aday oldum biliyor musunuz? Devletin sanayi kuruluşları birer birer satılıyor. Bu ülkenin sahipleri, soldan bakan, soldan yana olan insanlardır, emekçilerdir. Ben 15 yaşındayken ilk 1 Mayıs’a katılmıştım. Mücadele ruhunu ilk orada tattım. Arkadaşlar 2 ayımız kaldı. Tek tek sokaklara çıkın, evinize gece gündüz 2 ay uğramayın. 2 ay çok bir zaman değil. Geleceğinizi, ailenizi düşünün. Bireysel mücadelelerimizi toplumsal mücadelelere çevirelim. Benim telefonum 24 saat açık. Ne zaman isterseniz arayabilirsiniz.

İŞ BAŞA DÜŞTÜ
2 yıldır bir start verilmesini, bir heyecan yaratılmasını bekliyorum. Baktımki kimse start vermiyor, iş başa düştü, bu geceyi organize ettik. Biz verdik seçim startını. Bu gördüğünüz örgütlerin hepsi seçim döneminin kahramanı olacaklar.” Tahsin Tarhan daha sonra basın mensuplarının sorularını yanıtladı. Bir basın mensubunun neden milletvekili adaylarının katılmadığını sorması üzerine Tarhan “43 milletvekili arkadaşımızı ayrı bir yemekte organize edeceğiz. Kimseyle hiçbir kırgınlığımız yok” dedi. Büyük bir coşkuyla gerçekleşen yemek sonrasında partililer CHP’nin seçim şarkıları eşliğinde çalışmalarını yapmak üzere ilçelerini döndü.

15 Nisan 2011 Kocaeli- Siyaset


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR