50. Yıl’da kariyer günleri başladı

İzmit 50. Yıl Cumhuriyet İlköğretim Okulu tarafından her yıl düzenlenen Kariyer Günleri’nin 5’incisi dün başladıİzmit 50. Yıl Cumhuriyet İlköğretim Ok...

BÜYÜT

İzmit 50. Yıl Cumhuriyet İlköğretim Okulu tarafından her yıl düzenlenen Kariyer Günleri’nin 5’incisi dün başladı


İzmit 50. Yıl Cumhuriyet İlköğretim Okulu tarafından her yıl düzenlenen Kariyer Günleri’nin 5’incisi dün okulun konferans salonunda yapıldı. 4 gün boyunca sabah ve öğle oturumları ile sürecek olan programın dünkü uzman meslek konukları Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı Bahar Öztelcan, İl Emniyet Müdürlüğü Personel Şube Müdürü Zeynettin Sağlam, Körfez Hava Radar Mevzi Komutanlığı’ndan üsteğmen Arda Keleş, Kocaeli Üniversitesi(KOÜ) Mühendislik Fakültesi Araştırma Görevlisi Burcu Kır ve Gürel Yıldız oldu. Kendi mesleklerini, merak edilenleri anlatan ve öğrencilerin sorularını cevaplayan konuklar, aynı noktaya değinerek, en önemli şeyin mesleği sevmek olduğunu kaydetti.
MESLEKLER ANLATILDI
Sayısal 8. sınıf öğrencilerinin ve sınıf öğretmenlerinin katılım gösterdiği programda ilk konuşmayı İl Emniyet Müdürlüğü Personel Şube Müdürü Zeynettin Sağlam gerçekleştirdi. Meslekleri hakkında yapılan bir gösterinin sunumu ile konuşmasına başlayan Sağlam, meslekleri hakkında bilgi verdi. Sağlam, “Polislik mesleği vatandaşlarımızın can, mal, namuslarını korumaktır. Yardıma muhtaç olan insanlarımıza el uzatmak, gerekli olan her durumda onlarında yanında olmaktır. Oluşabilecek herhangi bir olay öncesinde tedbirler almak olay sonrasında ise neler yapabileceğimizi düşünmek ve durumu düzeltmek önemlidir” dedi.
MESLEK SEÇİMİ ÖNEMLİ
Programa katılan mesleklerinde uzman diğer konuklar da kendi mesleklerini tek tek tanıttı. Konuklar, meslekleri için nasıl bir yol izlenmesi gerektiği hakkında bilgiler verdi. Konuşmacılar, öğrencilere meslek seçiminin önemli olduğunu belirterek, nasihatlerde bulundu. Yaş olarak öğrencilerin meslek seçiminde bir kararsızlıkta olabileceklerini belirten konuklar, öğrencilerin ileride keşke dememeleri için şimdiden detaylı bir araştırma içine girmeleri gerektiğini belitti. Bir kimsenin mesleğinde başarılı olabilmesi için ilk önce mesleğini sevmesi gerektiği ise öğrencilere her defasında hatırlatıldı.

Kariyer günleri takvimi


3 NİSAN SALI (SÖZEL)

Özel Eğitim Öğretmenliği: Rehabilitasyon Merkezi özel eğitim öğretmeni Hanife Çetin.
Reklamcılık: KOÜ araştırma görevlisi Akın Deveci.
Halkla İlişkiler: KOÜ Öğretim Görevlisi Tümay Ciğerdelen.
Gazetecilik: Gazeteci Galip Ataman.
Arkeoloji: Arkeolog Rıdvan (Kocaeli Müze Müdürlüğü).
Radyo ve TV Yayıncılığı: TV 41 Genel Koordinatörü Ebru Maral Minareci.


4 NİSAN ÇARŞAMBA (EŞİT AĞIRLIK)

Psikoloji: Psikolog Meltem Kırmızı.
Turizm İşletmeciliği ve Otelcilik: Emex Otel Genel Müdürü Bekir Serin ve banket/satış şefi Semra Doğrul.
Uluslar arası Ticaret ve Kaçakçılıkla Mücadele: Gümrük Bölge Müdür Yardımcısı Ali İhsan Merdanoğlu ile Kaçakçılık ve Narkotik Gümrük Muhafaza Müdürü Hikmet Aksoy.
Hukuk: Avukat Fırat Kırımcı.
Deniz İşletmeciliği: Kocaeli Liman Başkanlığı Deniz Başkılavuzu kaptan Fırat Kırımcı.
Muhasebe Mali Müşavirlik: İsmail Candan.

5 NİSAN PERŞEMBE (YETENEK)
Resim-Grafik-Karikatür: Muhammet Şengöz.
Atletizm: Kocaeli Gençlik ve Spor İl Müdürü Bölge Atletizm Antrenörü Arzu Demirkıran.
Oyunculuk: Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları Sanatçısı oyuncu Aytek Mete Elgün.
Müzik: Şan ve müzik öğretmeni Kudret Dağlı
Harika Sağlı Sualtı Sporları: Milli takım oyuncusu Celal Kavas.

02 Nisan 2012 Kocaeli- Gündem


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR