Sarıbay: AKP’nin amacı KEV’i yok etmek!

CHP İl Başkanı Cengiz Sarıbay, ruhsat sıkıntısı olan Kocaelispor’un kullandığı KEV tesisleriyle ilgili imar düzenlemesinin şarta bağlanmasına tepki g...

CHP İl Başkanı Cengiz Sarıbay, ruhsat sıkıntısı olan Kocaelispor’un kullandığı KEV tesisleriyle ilgili imar düzenlemesinin şarta bağlanmasına tepki gösterdi. Açıklama yapan Sarıbay, “Kocaelispor’u korumak KEV’in işi değil Vali’nin işi. Kocaeli Birlikspor’u nasıl desteklediyseler Kocaelispor’u da desteklesinler. Birlikspor, birilerini çağırıp, ‘Çevreyi kirletiliyorsun, at şuraya 1 trilyon, 2 trilyon’ denilerek kurtarılıyor. Öncelikle samimi olacaksak, Vali çağıracak Birlikspor’un başkanını. Diyecek ki, ‘Açıkla bakalım. Kimler size kaç para yardım etti.” Sonra aldıkları yardımın yarısını Kocaelispor’a verecekler” şeklinde konuştu.

 

SİRMEN GİDERSE YAPARIZ DİYORLAR

Cengiz Sarıbay, “Biz iki kulübü de destekliyoruz. Kocaelispor’u kalkındıralım derken KEV gibi emek verdiğimiz bu vakfı kapatamayız. Sefa Sirmen başında olsa da olmasa da. ‘Sefa Sirmen KEV’den giderse biz tesislerin imar değişikliğini yaparız’ diyorlar. Sefa Bey başındayken yap, oradan elde edilen gelirin belli bir kısmını alın tabi ki Kocaelispor’a. Ama yok, Sirmen gitmezse sardım etmeyiz deniyor. Amaç üzüm yemek değil, bekçi dövmek. AKP’nin amacı KEV’i yok etme projesini hayata geçirmek” dedi.

 

“AMAÇ ONLARDAN OLMAYANLARI ORTADAN KALDIRMAK”

Şahsen bu duruma izin vermeyeceğini kaydeden Sarıbay, “Sayın Bakan Fikri Işık, Birlikspor’u çıkarttı, destek veriliyor, yarısını da Kocaelispor’a verin. Amaç Kocaelispor değil. Bir sürü vakıfları var, onlardan olmayan tek bir vakıf var amaç onu ortadan kaldırmak. Bahane olarak Kocaelispor’un eski başkanları şöyleymiş böyleymiş diyorlar. Eee şimdi Bahri Yavuz gibi kaliteli bir kardeşimiz var. Neden destek vermiyorsunuz ki? Amaç kendilerinden olmayan herkesi ortadan kaldırmak. KEV’in başına Kocaelispor Başkanı Bahri Yavuz da gelse, değişen bir şey olmayacak. Bunlar bu bölgeyi önce Haldız ya da benzeri bir firmaya verip sonra imar değişikliği yapacaklar. Sözün kısası yine kendilerine rant sağlayacaklar” şeklinde konuştu. 

22 Nisan 2016 Kocaeli- Siyaset


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR