Muhasebecilerde ufukta ittifak var!

SEÇİMDE 7 ADAY YARIŞTI Kocaeli Serbest Muhasebeci ve Mali Müşavirler Odası`nın (KSMMMO) olağanüstü genel kurulu dün yapıldı. Mevcut başkan Ender Ş...

SEÇİMDE 7 ADAY YARIŞTI

Kocaeli Serbest Muhasebeci ve Mali Müşavirler Odası`nın (KSMMMO) olağanüstü genel kurulu dün yapıldı. Mevcut başkan Ender Şenol’un aday olmadığı seçimde Fikret Gökmen, İsmail Birtürk, Remzi Özcan, Taner Öner ve Tahmiran Yıldırım başkan adayı olarak, İsmail Tunahan ve Gökhan Tunca da bağımsız aday olarak yönetime girmek için mücadele etti. Nispi seçim yöntemine göre yapılan kongrede Aktif Grup 335, Diyalog Grubu 266, Meslekte Birlik Grubu 145, Değişim Grubu 129, Uyum Grubu da 60 oy aldı.

 

GRUPLAR İTTİFAK YAPMAK ZORUNDA  

Bu sonuçlara göre Aktif Grup yönetime 3, Diyalog Grubu yönetime 2, Meslekte Birlik ve Değişim Grubu da yönetime birer kişi koydu. Başkan olmak için en az 4 oy lazım. Aktif Grup Başkanı İsmail Birtürk, başkan olması için diğer gruplardan biriyle ittifak yapmak zorunda. Diğer gruplar da kendi aralarında anlaşabilirse, bir başkan çıkartabilirler. Yönetim, Çarşamba günü ilk toplantısını yapacak. Bağımsız adalardan Gökhan Tunca 2, İsmail Tunahan da 3 oy aldı.

 

MUHASEBECİLERİN YÖNETİMİNE GİRENLER VE GRUPLARI

AKTİF GRUP ÜYELERİ

İsmail BİRTÜRK

ismail-001.jpg

 

Cengiz TOSUN

cengiz.jpg

 

Atilla GÜNGÖR

atilla-gungor.jpg


DİYALOG GRUBU ÜYELERİ

Fikret GÖKMEN

fikret.jpg

 

Rüstem ÇAKAL

rustem.jpg

 


DEĞİŞİM GRUBU

Taner ÖNER

taner-001.jpg

 


MESLEKTE BİRLİK

Remzi ÖZCAN

remzi-002.jpg

 

Oda binasında gerçekleştirilen seçimde 5 grup ve iki bağımsız aday yarıştı. Savaş yıldız isimli bağımsız aday ise önceki gün çekildiğini açıklamıştı. Yeni yönetim kurulu 11 Şubat Çarşamba günü mazbatasını alacak.

1.456 kişinin oy kullanma hakkının bulunduğu seçimde üç sandık kullanıldı.

 

Olağanüstü Kongredeki Seçim Sonuçları

Aktif Grubu: 335

Diyalog Grubu: 266

Meslekte Birlik Grubu: 145

Değişim Grubu: 129

Gebze Uyum Grubu: 60

Bağımsız Aday Gökhan Tunca: 2

Bağımsız Aday İsmail Tunahan: 3

Toplam Geçerli Oy Sayısı: 941

Toplam Kullanılan Oy Sayısı: 950

 

KSMMMO Olağanüstü Seçimli Kongresi’nde kullanılan 941 geçerli oydan 335’ini alan Aktif Grubu galip geldi.

Nispi seçim yöntemine göre belirlenen liste şöyle:

İsmail Birtürk – Aktif Grubu

Cengiz Tosun – Aktif Grubu

Atilla Güngör – Aktif Grubu

Fikret Gökmen – Diyalog Grubu

Rüstem Çakal – Diyalog Grubu

Taner Öner – Değişim Grubu

Remzi Özcan – Meslekte Birlik Grubu

 

ADAYLAR ÜYELERE ÇİÇEKLER VERDİ

Gergin geçmesi düşünülen seçim beklenenin aksine birlik ve beraberlik içerisinde gerçekleştirildi. Oda binasının girişinde masalarını çiçeklerle dolduran gruplar, oy kullanmak için gelen üyelere çiçek hediye ettiler. Kongrede birinci sandıkta oy kullanan KSMMMO’nun 25 yıl başkanlığını yapan Ender Şenol, “Beş liste iki bağımsız adaylı bir seçim. Bu yoğunlukta bir takım hareketlilikler olabilir. Ama şimdilik sorun gözükmüyor” dedi.

 

“GEREKİRSE YARGIYA GİDECEĞİM”

Şenol, “Biz yönetim kurulu yapılanmasındaki sorundan kaynaklı sistemi gidermek amacıyla genel kurula gittik. Meslek mensupları kendini yönetecek kişiyi seçecekler. Görevimi Salı günü mazbata teslimden sonra bırakacağım. Gerekirse konuşma yapacağım ve görevim bittikten sonra yargıya gideceğim” şeklinde konuştu. Seçimlerde Aktif Grubu desteklediğini ekleyen Şenol, olağanüstü kongre kararıyla sonuçlanan yargısal sürecin de devam etmekte olduğu bilgisini verdi.

 

“SEÇİM ÇOK İYİ GİTTİ”

Aktif Grup Başkanı İsmail Birtürk, “Önceki gün çok nezih bir ortamda kongremizi gerçekleştirdik. Bugünde aynı saygı içerisinde seçimlerin süreceğine inanıyor ve tüm başkan adaylarına başarılar diliyorum” dedi.

Diyalog Grubu Başkanı Fikret Gökmen, “Önemli olan seçim sonrası birlikteliğin nasıl olacağıdır. Seçim atmosferi şimdiye kadar çok iyi gitti. Diğer aday gruplara da başarılar dilerim” şeklinde konuştu.

 

“DEĞİŞİMDEN YANAYIZ”

Gebze Uyum Grubu Başkanı Tahmiran Yıldırım, “Aday olan tüm arkadaşlar odamıza çok ciddi hizmetler yapmış olan arkadaşlardır. Ben şahsen bu seçimlerin en iyi kim hizmet edecekse onun kazanmasını isterim” dedi. Değişim Grubu Başkanı Taner Öner de “Odamız önceki gün çok güzel bir kongre süreci geçirdi. Bazı başlıklar altında tartışma noktaları olsa da yine de ortak paydalarda buluşmayı bildik. Biz değişim grubu olarak adımızdan da anlaşılacağı üzere değişimden yanayız” dedi.

 

“SEÇİMLERDE İDDİALIYIZ”

Meslekte Birlik Grubu Başkanı Remzi Özcan ise “Bizler daima birlikten ve beraberlikten yana bir grup olduk. Bu anlamda tüm adaylarımızın ve yönetimlerimizin odamızın hizmeti için çalışması ve kimseyi kayırmadan, ayırmadan hizmet etmesi gerektiğini düşünüyorum. Bu seçimlerde iddialıyız. Dilerim hak eden grubumuz ve başkan adayımız başkan olarak seçilir” ifadelerine yer verdi. Hilal GÜDÜCÜ

 

DİYALOG GRUBU YÖNETİM LİSTESİ

mu2.jpg

Fikret Gökmen

Rüstem Çakal

Farız Balıkçı

Engin Eroğlu

Yasemin Dönmez Kılıç

Dayimi Gümüş

Kadir Uzunoğlu

 

AKTİF GRUBU YÖNETİM LİSTESİ

mu1.jpg

İsmail Birtürk

Cengiz Tosun

Atilla Güngör

Dilek Kaya

Oray Ulusoy

Ayfer Kara

Şenay Şekerci

 

DEĞİŞİM GRUBU YÖNETİM LİSTESİ

mu3.jpg

Taner Öner

Yakup Bektaş

Fatma Dizdar

Nurten Yıldırım

Levent Aysu

Uğur Çiftçi

Özcan Aydın

 

MESLEKTE BİRLİK GRUBUNUN YÖNETİM LİSTESİ

mu5.jpg

Remzi Özcan

Bedri Keskin

Muhammet Turan

Kemal Demir

Hasan Malo

Yücel Nazlı

Ayşegül Bakal

 

GEBZE UYUM GRUBU YÖNETİM LİSTESİ

mu4.jpg

Tahmiran Yıldırım

Bülent Doğanay

Meryem Öztürk

Cem İldeniz

Nurbay Demir

Hüseyin Gökdeniz

Bahattin Evli

 

BAĞIMSIZ ADAYLAR

İsmail Tunahan

Savaş Yıldız

08 Şubat 2015 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR