Dilovası’nın Dilderesi’ndeki çalışmalar hızla ilerliyor

Dilovası’nın en uzun akarsularından Dilderesi’ndeki yağışlı zamanlarda su taşkınları, havaların sıcak gitmesiyle de dere yatağındaki suyun durgunlaşm...

BÜYÜT

Dilovası’nın en uzun akarsularından Dilderesi’ndeki yağışlı zamanlarda su taşkınları, havaların sıcak gitmesiyle de dere yatağındaki suyun durgunlaşmasıyla kötü koku ve kirlilikte sürekli gündemde olan Dilderesi, devam eden çalışmalar hızla devam ediyor.

 

Dilderesi’nin menba yatağı içerisinde yapım ıslah çalışması hızla devam ediyor. Belediye Başkanı Ali Toltar, “Dilderesi ıslah projesindeki 814 metre uzunluğundaki çalışmalar önemli bir noktaya geldi. Artık yağışlı havalarda taşkınlar ve sıcak havalarda akışkanlığının durgunlaştığından dolayı kötü kokular geride kalacak” dedi.

 

Belediye Başkanı Ali Toltar, yaptığı açıklamasını şöyle sürdürdü “Bu proje kapsamında 2 bin 148 metre çift taraflı duvarlı kanal ve 2 bin 889 metre taban kaplaması,  88 metre çift taraflı kıyı tahkimatı ve taban kaplaması, 2 adet 2x2 şeritli köprü ve 3 adet şut, tarihi Mimar Sinan Köprüsünün akış şartlarını düzenlemek üzere 120 metre derivasyon kanalı yapılmaktadır” dedi.

 

Tamamlanacak çalışmalarla birlikte Dilderesi dere yatağı ve civarındaki fabrikaların, ilçe esnafı ve mahallerinin taşkın ve hububat zararlarından korunacak ayrıca yaz aylarında su azlığından dolayı su debisindeki akışkanlığı kaybetmesinden dolayı kötü koku ve kirliliğinde önüne geçmiş olunacak.

06 Eylül 2015 Kocaeli- Gündem


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR