Yıldırım ve Sirmen başarısızlığı kabullendi

    AKP Teşkilatı’nın ilimizde büyük bir başarı elde ettiği yerel seçimlerin ardından ilk kez açıklama yapan İzmit Belediyesi Başkan Adayı Sefa Sirmen...

 

 

AKP Teşkilatı’nın ilimizde büyük bir başarı elde ettiği yerel seçimlerin ardından ilk kez açıklama yapan İzmit Belediyesi Başkan Adayı Sefa Sirmen önceki akşam CHP İzmit İlçe binasında CHP İzmit İlçe Başkanı Selman Yıldırım ile birlikte yerel seçimlere yönelik basın açıklaması gerçekleştirdi. Açıklamada üzgün bir ifade takınan Sefa Sirmen ve Selman Yıldırım, başarısızlığı kabul ettiklerini belirtirken bazı programlarını istedikleri gibi gerçekleştiremediklerini de kaydettiler.

İKTİDARI DENETLEME YETKİSİ

İlk olarak söz alan Selman Yıldırım, seçim çalışmalarında kendilerine ve partiye katkı sunan herkese teşekkür ederek, “Uzun bir seçim dönemi yaşandı. Bu süreçte hiçbir imkanımızı kaybetme üzerine seferber etmedik. Seçimi kazanacak noktadaydık. Hesabımızı kazanmak üzerine yaptık. Maalesef kazanamadık. Halkımız bize tekrar muhalefet yapma, iktidarı denetleme yetkisi verdi. Yüzde 42 oy alıp seçimi kaybeden çok az parti var” dedi.

SONUÇTAN EMİNDİK

Sözlerini sürdüren Yıldırım, “Yüzde 42’yle kaybeden partiler neredeyse bir elin parmakları kadar az. Matematik hesabı yapmak istemiyorum ama örgütümüz CHP’nin oyunu 24 bin 500 arttırdı. İktidar partisi ise geçen yıla oranla İzmit’te oyunu 2 bin 600 kadar arttırabildi. İlçe başkanı olarak çok üzgünüm. Hep beraber sonuçtan emindik. Ama rahatım. Çünkü güçlü bir isimle seçime girdik. Alınan oylar, rakamlar ortada. Örgüt her şeyi yaptı” şeklinde konuştu.

GÜNAHIYLA SEVABIYLA

Yapılan ön seçimde en güçlü adayın seçildiğini de ekleyen Selman Yıldırım, “Haksız eleştirileri kabul etmiyorum. Gerekirse rakamlarla her şeyi paylaşacağım. Örgüt olarak genel değerlendirme yapmadık seçim sonrası. Yönetim kurulu toplantımızda yol haritamızı belirleyeceğiz. Tek başıma değilim. Başarısızlık vardır. Bu başarısız sonucu örgüt başkanı olarak da günahıyla sevabıyla kabulleniyorum” dedi.

İYİ DEĞERLENDİRDİLER 

Sonrasından söz alan Sefa Sirmen de başarının kazanmakla olacağını, kazanmadan olmayacağını belirterek, “Biz de başarı için tüm gayretimizi gösterdik. Kimseyi rencide etmeden seçim kampanyamızı yürüttük. Son hafta rakibimiz AKP, imkanlarını etik olmayan değerlerle kullanmayı becerdi. Bir anda Başbakan rakibimiz oldu. Son bir haftalık süreci iyi değerlendirerek kazandılar” ifadelerine yer verdi.

SEÇİLEMEDİĞİMİZ ORTADA

Bazı programlarını istedikleri gerçekleştiremediklerinden de hayıflanan Sirmen, “Bu bir hizmet yarışıdır. Halktan yüzde 42 bir oranla destek alsak da seçilemediğimiz ortada. Seçilenlere başarılar diliyoruz. Seçimden bir gün önce Genel Başkanımızın katılımıyla bir miting yapacağımızı her yerde duyurmuştuk. Fakat son anda Genel Başkanımızın gelemeyeceği bildirildi. Yine de mitingi yaptık. Başbakan’ın topladığı kalabalığı toplayarak rüzgarı kendi tarafımıza çevirecektik, olmadı” dedi.

08 Nisan 2014 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR