Akar’dan Derince çıkarması

AKP,  CHP’NİN PROJESİ İLE 13 YIL SONRA EMEKLİYİ HATIRLADI Derince de ilk olarak emeklilerle bir araya gelen Akar, CHP’nin seçim bildirgesin de ön pl...

BÜYÜT

AKP,  CHP’NİN PROJESİ İLE 13 YIL SONRA EMEKLİYİ HATIRLADI

Derince de ilk olarak emeklilerle bir araya gelen Akar, CHP’nin seçim bildirgesin de ön plana çıkan emeklilerle ilgili projesini anlatarak emeklilerden 7 Haziran seçimlerinde destek istedi. AKP’nin emeklileri CHP’nin emekliye yılda iki ikramiye maaş projesini açıklaması ile hatırladığını belirten Akar, emeklilere 100 TL diyerek vatandaşın aldatıldığını bu projenin Temmuz ayında uygulamaya geçeceğini ve emeklilere maksimum 28 TL olarak yansıyacağını belirtti. Akar, ülkemiz de 11 Milyon emeklimiz var eğer şu anda yaşamlarından memnunlarsa AKP’ye oy verebilirler ama ay sonunu getiremiyorlarsa, çocuklarının ihtiyaçlarını karşılayamıyorlarsa bu seçimlerde CHP’yi desteklemelerini istiyoruz dedi.

 

MİNİBÜS VE KAMYONCU ESNAFINA ZİYARET

Akar, daha sonra Derince de bulunan Şehir İçi Minibüsçüler Kooperatifini ziyaret ederek minibüs esnafının sorunlarını dinledi.

 

“SORUNLARIN FARKINDAYIZ ÇÖZÜMLERİ İÇİN DE İKTİDAR YOLUNDAYIZ”

Akar,  AKP’nin 2014 yerel seçimleri öncesi seçim yatırımı olarak uygulamaya koyduğu 65 yaş’ın ücretsiz taşınmasına ilişkin kanunun sakat olduğunu hatırlatarak bu konuda Meclis de Araştırma Önergesi ve Kanun Teklifini verdiğini belirtirken, “Yalnızca Kocaeli de 20 bin kişinin ücretsiz minibüslerden yararlandığını söyleyerek, 65 yaş ile bu rakam 130 bine çıkmıştır, hiçbir vergiden indirim ve muaf tutulmayan minibüsçü esnafından 130 bin kişiyi bedava taşımasını beklemek büyük bir haksızlıktır. Bu konuda yasal düzenleme yapılması için Kanun teklifi verdim, AKP Meclis kapanmadan önce konuya ilişkin düzenleme yaptı ancak uygulamaya henüz konmadı, 65 yaşın ücretsiz taşınması tabi ki kabul edilebilir sosyal devletin gereği de budur ancak; Devlet bunu Minibüsçünün sırtına yüklememeli ve bunun bedeli karşılamalıdır.” dedi. Konunun takipçisi de olacağını belirten Akar, “Sorunların farkındayız çözümleri için de iktidar yolundayız” dedi.

 

Nakliyeciler Motorlu Taşıt Kooperatifi'ni de ziyaret den CHP Kocaeli Milletvekili Haydar Akar, kamyoncuların sorunlarını parti olarak bildiklerini, bu konular hakkında meclise teklif dahi sunduklarını belirterek kamyoncuların emeklerinin karşılığını almadığını, düşük kazanç ile yüksek maliyet ile geçim derdinde olduklarını söyledi. Kamyoncuların, düşük kazançlarını arttırabilmek uğruna yüksek mazot fiyatları sebebiyle milyarlık araçlarını on numara yağ ile çalıştırdığını da belirten Akar, 13 yıldır AKP iktidarı bu ülkeyi yönetiyor ancak bugün kime dokunduysak bin ah işittik dedi.

 

Son olarak Derince Atatürk Anaokulunu ziyaret eden Akar, çocuklarımız bu ülkenin geleceği umudu onların daha iyi bir eğitim alması için bizlerde üzerimize düşen tüm görevleri yerine getireceğiz diyerek Atatürk’ün çocuklarımıza armağan ettiği 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını kutladı.

22 Nisan 2015 Kocaeli- Siyaset


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR