İlk yerli otomobil bu ay tanıtılacak

Proje kapsamında binek modellerin bu ay içinde tanıtılacağının müjdesini veren Bakan Işık, çalışmaların sürdüğü başka SUV modelinin tanıtımın eylül a...

BÜYÜT

Proje kapsamında binek modellerin bu ay içinde tanıtılacağının müjdesini veren Bakan Işık, çalışmaların sürdüğü başka SUV modelinin tanıtımın eylül ayında yapılabileceğini getirdi.

 

40 ARAÇLIK FİLO

Yerli otomobillerin elektrikli olması nedeniyle özelikle menzil konusunda titiz bir çalışmanın yürütüldüğünü söyleyen Fikri Işık, 4 ayrı model üzerinde çalıştıklarını belirtti. Yapılacak ilk çalışmaların ardından 30 ve 40 araçlık bir filonun hazırlanacağını ve bu filo üzerinden yapılacak testlerin ardından herhangi bir sorun yaşanması halinde seri üretime geçileceğini söyleyen Işık, araçların markaları konusunda da çalışmaların yürütüldüğünü ifade etti.

 

YÜZDE 100 YERLİ OLMAYACAK

Önemli olan A’dan Z’ye bir otomobilin tüm parçalarının Türkiye’de üretilmesinin olmadığını belirten Fikri Işık, Türkiye’de oluşturacakları yeni markayı dünya pazarına sokmak istediklerini söyledi. Bu doğrultuda üretilecek olan aracın da yüzde 100 yerli üretim olmayacağı anlaşıldı. Konuyla ilgili önümüzdeki aylarda daha somut adımların atılması bekleniyor.

10 Ağustos 2015 Kocaeli- Ekonomi


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR