Adnan Köşker, Okan Kurt'a hukuk önünde yenildi!

Geçtiğimiz yerel seçimlerde Gebze Belediye Başkan aday adaylığını koyan AKP’li Okan Kurt, Gebze Belediyesindeki işinden çıkarıldıktan sonra Gebze Bele...

Geçtiğimiz yerel seçimlerde Gebze Belediye Başkan aday adaylığını koyan AKP’li Okan Kurt, Gebze Belediyesindeki işinden çıkarıldıktan sonra Gebze Belediye Başkanı Adnan Köşker’e dava açmış neticesinde de davayı kazanarak Köşker’in Kurt’a belirli bir miktar tazminat ödemesine karar verilmişti. Okan Kurt, Köşker’in tarafına ödemesi gereken tazminat parasını belediyenin kasasından ödediği iddia ederek tazminat parasını kendi cebinden ödemesini, halkın parasını kendi parasıymış gibi kullanmaması gerektiğini ifade etti. Okan Kurt’un açıklamaları şöyle:

 

YARGITAY BENİ HAKLI BULDU

“Açmış olduğum dava son olarak Yargıtay’daydı. Yargıtay beni haklı buldu. Davayı kazandım. Ancak Gebze belediye başkanı Yargıtay kararına uymayarak görevini kötüye kullanıyor. Gebze belediyesine gelen ve vatandaşlara hizmet için ödenen paraları kötü niyet tazminatı olarak ödüyor. Ödediği paraları devletin kasasından değil kendi cebinden ödesin. Vatandaşın parasını kendi parasıymış gibi israf ediyor. Yazık günah değil mi bu paralara? Burası Gebze Belediyesi, Köşkerler Çelik Halat Fabrikası değil.

 

78 MİLYONUN HAKKI BU PARA

Ancak Gebze belediye başkanı elindeki son kozu da kullanarak mahkemenin vermiş olduğu karara uymayarak görevini kötüye kullanıyor. Takdir Gebze kamuoyunundur. Ben her zaman ifade ettiğim gibi adalete olan güvenim tamdır. Şahsıma ödenecek olan paralar 78 milyonun hakkıdır. Bu parayı kendi cebinden neden ödemiyor? Buradan dürüst ve tarafsız savcıları, Devlet Denetleme Kurumunu göreve davet ediyorum”

25 Mart 2016 Kocaeli- Gündem


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR