İtfaiye ekiplerinden 10 ayda 1729 kurtarma hizmeti

Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığına bağlı itfaiye ekipleri,  2014 yılı ocak ayından bu yana ilimizde meydana gelen 2 bin 751 yangına müd...

Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığına bağlı itfaiye ekipleri,  2014 yılı ocak ayından bu yana ilimizde meydana gelen 2 bin 751 yangına müdahale etti. Bin 729 kurtarma hizmeti de veren itfaiye ekipleri, vatandaşların can ve mal güvenliği için gece gündüz demeden çalışmaya devam ediyor.

 

EVCİL HAYVANLAR KURTARILDI

Kocaeli İtfaiyesi yangın söndürme çalışmalarının yanı sıra 385 trafik kazasında kurtarma, 173 teknik kurtarma, 792 hayvan kurtarma, 9 sel su baskını tahliye çalışması, 370 adet de kapı açma hizmeti olmak üzere bin 729 kurtarma çalışması ve hizmete imza attı. Yangına müdahale çalışmalarının yanında trafik kazalarında araçta sıkışan vatandaşları kurtaran itfaiye ekipleri, vatandaşın ağaçta kalan evcil hayvanını da kurtarıyor.

 

370 ADET KAPI AÇMA HİZMETİ

Anahtarını unutarak kapıda kalan vatandaşın kapısını dahi açan itfaiye, 2014 yılında 370 adet kapı açma hizmeti verdi. İlimizde 2014 Ocak ayından bu yana meydana gelen 2 bin 751yangının oluşma nedenleri ise elektrik kontağı, LPG, doğalgaz, ocak, soba, kalorifer, baca tutuşması, sigara, kibrit, akaryakıt, patlayıcı madde, yıldırım düşmesi, sabotaj, çatı yangını ve diğer sebepler olarak belirlendi. Meydana gelen yangınlarda 78 vatandaşımız yaralanırken, ölüm vakası olmadı.

 

ARAÇ PARK EDERKEN DİKKAT

İtfaiye ekipleri, yolda karşılaştığı yoğun trafik, araçlara yol verilmemesi ve sokaklara yanlış araç park edilmesi sebepleriyle araçların geçememesi nedenleriyle yangın mahalline istenilen süreden daha uzun bir sürede varabiliyor. İtfaiye ekiplerinin yangın mahalline en kısa sürede vararak yangına erken müdahale edebilmesi için sokaklarda araç geçişini engelleyecek araç park etmekten kaçınmak ve trafikte itfaiye araçlarına öncelik tanımak gerekiyor.

18 Ekim 2014 Kocaeli- Gündem


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR