Körfez Belediyesi’nden mahalle olan köylere hizmet

VATANDAŞLAR BİLGİLENDİRİLİYOR Körfez Belediyesi Ruhsat Müdürlüğü ve Zabıta Müdürlüğü ekipleri köylerde bilgilendirme amaçlı bir çalışma gerçekleşt...

BÜYÜT

VATANDAŞLAR BİLGİLENDİRİLİYOR

Körfez Belediyesi Ruhsat Müdürlüğü ve Zabıta Müdürlüğü ekipleri köylerde bilgilendirme amaçlı bir çalışma gerçekleştirdi. Getirilen yeni yasa ile köylerdeki yaşayan vatandaşların hak mahrumiyetine uğramamaları için bir çalışma başlatan Körfez Belediyesi vatandaşları bilgilendirerek yeni yasayı anlattı.

Bir sıra dâhilinde yeni mahalle olan ve merkez mahallelere, hizmet götüren Körfez Belediyesi, kırsal mahallelerde ilk olarak acil olan işlerin yapımıyla işe başladı.

 

YENİ YASAYLA BİRLİKTE İŞLETMELER RUHSATLANACAK

Körfez Belediyesi Ruhsat müdürü Kemal Soydaş yeni getirilen yasa ile birlikte köylerdeki işletmelerin ruhsatlanması gerektiğini vatandaşlara aktardı.

Yeni yasanın getirdiği düzenlemeyle mahalleye dönüşen köylerde entegre tesis niteliğinde olmayan tarım ve hayvancılık amaçlı yapılardaki işletmeler ile bu yerlerde oturanların ihtiyaçlarını karşılayacak bakkal, manav, berber, fırın, kahve, lokanta, pansiyon, tanıtım ve teşhir büfeleri, yerleşim yeri halkı tarafından kurulan ve işletilen kooperatifler işletme ruhsatı almış sayılacak. Bu işletmelerin bulunduğu binalar ile konutlardan, bu kanunun yayımlandığı tarihe kadar bitirilmiş olanlar, ruhsatlandırılmış kabul edilecek.

 

KÖYLER KENT MERKEZİ İLE AYNI ÖNEMİ GÖRECEK

Körfez Belediyesi Zabıta müdürü Mehmet Gökkaya, Köylerde bulunan esnafın, kent merkezindeki esnaflar gibi denetleneceğini söyledi. Körfez Belediyesi Zabıta Müdürlüğü kent merkezi ve mahallelere verdikleri önemin aynısını köylere de gösterdiklerini söyleyerek, “Köylülerimizin zabıta hizmetleri konusunda isteklerini ve taleplerini dinliyoruz. İsteklerini dinliyor, çözmeye çalışıyoruz” dedi. Vatandaşların istek ve taleplerini her zaman değerlendirerek çalışmalarını sürdüren Körfez Belediyesi, köylere A’dan Z’ye hizmet götürecek.

23 Ekim 2014 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR