Ercan Azak helallik istedi

AKP İl Gençlik Kolları Başkanı Ercan Azak, önceki akşamki yönetim kurulu toplantısında helallik istedi. Gençlik kolları delegeleri, ilçe gençlik kolla...

BÜYÜT

AKP İl Gençlik Kolları Başkanı Ercan Azak, önceki akşamki yönetim kurulu toplantısında helallik istedi. Gençlik kolları delegeleri, ilçe gençlik kolları başkanı tarafından belirlenecek. İlçe başkanları, belediye başkanları ve il başkanı da doğal delege olarak oy kullanacak.

AKP İl Gençlik Kolları Teşkilatı’nın yönetim kurulu toplantısı önceki akşam parti binasında yapıldı. Toplantı öncesinde açıklama yapan İl Gençlik Kolları Başkanı Ercan Azak, “Gençlik kolları olarak kongre süreci başlangıcı içerisindeyiz. Genel merkez tarafından verilen takvim doğrultusunda ilçelerimiz ardından il kongresi yapılacak. Kazanan demokrasi olacaktır. Belirlenen tarihler ön görülen tarihlerdir, kesin tarihler değildir. İlçelerimizde çift listeli kongrelerde olmasını bekliyoruz. İlçelerimizde 401 delege oy kullanacaktır. İlçe yönetimleri doğal delege olarak kabul edilmektedir. Belediye başkanlarımız da gençlik kollarının doğal delegesidir. Bunun dışında ise mahallelerde bu işin çilesini çeken, teşkilatın tozunu yutan, sandık müşahitlerimiz delege olacaklardır. Kongrelerimiz coşku içerisinde yapılacaktır. 15 Ağustos ile15 Eylül tarihleri arasında il kongremiz yapılacaktır” dedi.

YİNEDE BIRAKACAKTIM
Azak, “Kamuoyunda gençlik kolları başkanlığı noktasında isimler çıkmaktadır. Bizim ağzımızdan çıkmayan isimler gündeme gelmektedir. En yetkili kişi olarak, yaş haddinden dolayı aday olamayacağımı açıklamıştım. 8.5 yıldır görev yaptığım il gençlik kollarında çok güzel günler ve anılarım oldu. Ama bu bayrak yarışıdır. Yaşım uygun olsa bile gençlik kolları başkanlığını düşünmediğimi ifade etmek istiyorum. Biz veda konuşmasını, göreve geldiğimiz zaman hazırlamıştık. Bütün arkadaşlarımıza teşekkür ediyorum. Buradan ayrılmak bir anlamda üzücü, bir taraftan da sevindiricidir. Bizler bundan sonraki süreçte farklı kulvarlarda gençlik kollarımızı temsil etme arzusundayız. Hepinizden helallik istiyorum. İl delegesinin belirlenmesinde süreci yakından takip edeceğiz. Delegasyonu 601 kişiden oluşmaktadır. Mevcut il yönetimi doğal delegedir. Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu ve AKP İl Başkanı Mahmut Civelek doğal delegemiz durumdadırlar” açıklamasında bulundu.


AKP İl Gençlik
delege dağılımı
Başiskele– 31
Çayırova– 33
Darıca– 53
Derince– 43
Dilovası– 18
Gebze– 105
Gölcük– 47
İzmit– 94
Kandıra– 22
Karamürsel– 21
Kartepe- 38
Körfez– 44
KBB başkanı– il başkanı– il yönetimi – 52

13 Temmuz 2011 Kocaeli- Siyaset


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR