Hürriyet’ten yurt dışı ziyaretleri

CHP Kocaeli Milletvekili Fatma Kaplan Hürriyet’in meclis çalışmaları yurtdışında devam ediyor. Milletvekili Hürriyet, ‘TBMM Aile Bütünlüğünün Korunma...

CHP Kocaeli Milletvekili Fatma Kaplan Hürriyet’in meclis çalışmaları yurtdışında devam ediyor. Milletvekili Hürriyet, ‘TBMM Aile Bütünlüğünün Korunması Araştırma Komisyonu’ ile birlikte temaslarda bulunmak üzere Almanya ve Hollanda’daki programlara katıldı. Hürriyet, Almanya’da ikamet eden Türkleri de unutmadı ve bol bol sohbet etmeyi ihmal etmedi.

 

KÜÇÜK İSTANBUL’A ZİYARET

Almanya’nın başkenti Berlin’de gerçekleşen programlara katılan Hürriyet, Berlin Büyükelçiliği’nde Almanya’daki Türk ailelerin genel durumuna ilişkin akademisyenler, hukukçular ve STK temsilcileriyle görüştü. Bu görüşmelerin ardından Almanya’da ikamet eden Türk vatandaşlarını sorunlarını dinleyen Hürriyet, “Boşanma olaylarında aile içinde iletişimsizlik yaşanıyor, bunun da ailenin bütünlüğünü tehdit ettiği durumlar yaşanıyor. Aileler ekonomik problemlerden de bahsetti” açıklamasında bulundu.

 

HOLLANDA’DA GÖRÜŞMESİ

CHP Milletvekili Hürriyet, Aile Bütünlüğünün Korunması Araştırma Komisyonu ile birlikte Berlin’de pek çok siyasi isimle de bir araya geldi. Federal Aile, Yaşlılar, Kadınlar ve Gençlik Bakanlığı Aile ile ilgili konular Başkanı Dr. Keim, Federal Meclis Aile Komisyonu İktidar Partisi CDU/CSU’dan Milletvekili Christina Schwarzer, Sosyal Yardım Çalışmaları Çatı Kuruluşu’ndan ise Marion Von Zur Gathen, Claudia Karstens, Norbert Struck ile görüşerek aile, kadın, çocuk, gençlik ve yabancılar konularında bilgi alışverişinde bulundu. Hürriyet daha sonra Lahey ve Rotterdam’da parlamento görüşmelerinde bulundu.

07 Nisan 2016 Kocaeli- Siyaset


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR