‘Biz bu yola kefenimizle çıktık’

15 Temmuz akşamı yapılmak istenen darbeye tepki gösteren Eğitim Bir-Sen Şube Başkanı Şahin Yaşlık “Eğitim Bir Sen demokrasi nöbetindedir. Darbeye dire...

15 Temmuz akşamı yapılmak istenen darbeye tepki gösteren Eğitim Bir-Sen Şube Başkanı Şahin Yaşlık “Eğitim Bir Sen demokrasi nöbetindedir. Darbeye direnme, darbecileri alt etme hedefiyle milletle birliktedir. Ey darbeciler, ey darbeye yeltenen şerefsizler… Milletle bilek güreşine tutuşanın sonu kaybetmektir. Kaybettiniz. Tıpkı şerefinizi, haysiyetinizi, namus ve izzetinizi kaybettiğiniz gibi” dedi.

 

15 Temmuz akşamı yapılmak istenen darbeye tepkiler devam ediyor. Eğitim Bir-Sen Şube Başkanı Şahin Yaşlık ve sendika üyeleri basın açıklaması yaptılar. Sendika binasında yapılan basın açıklamasında Şahin Yaşlık “15 Temmuz akşamı, Milletin iradesine karşı kalkışma yapan, milletin iradesinin temsil yeri olan Türkiye Büyük Millet Meclisini bombalayan, beynini kiraya vermiş aşağılık cuntacıları, hain emellerine ulaşma noktasında engel olarak gördükleri insanımızın iradesine darbe vurmaya kalkanları, çok sayıda insanımızı hunharca katledenleri lanetliyoruz” dedi.

 

ŞEHİT VERDİK

Vatanı işgale, devleti ele geçirmeye, millet iradesine ipotek koymaya kalkışanlara karşı 15 Temmuz akşamı tüm teşkilat olarak irademize sahip çıkmak için meydanlara koştuk diyen Yaşlık “Darbenin püskürtülmesi için verdiğimiz mücadele sırasında üyelerimizden Yusuf Elitaş ve Prof. Dr. İlhan Varank’ı şehit verdik. Tankların önüne yatarak, gövdesini barikat yapan, darbenin püskürtülmesinde kahramanlaşan milletimize şükranlarımızı sunuyor, gazilerimize acil şifalar, şehitlerimize Allah’tan rahmet, yakınlarına ve milletimize başsağlığı diliyoruz” açıklamasında bulundu.

 

YÜZÜNE TÜKÜREN

Destansı bir direniş örneği sergileyen, hainlerin önünde canı pahasına set oluşturan, kurumların işgal edilmesini engelleyen, milletin üzerine kurşun yağdıran asker görünümlü teröristlere geçit vermeyen şehitlerimizi unutmayacağız ve unutturmayacağız diyen Yaşlık “Vatanı işgale, devleti ele geçirmeye, millete ayar çekmeye yeltenenlerin 15 Temmuz akşamı başlattığı darbeyi püskürten, darbeci kahpelerin yüzüne tüküren bir milletin mensubu olmanın onurunu, gururunu yaşıyoruz. Millete ve devlete karşı ayaklananlar, küresel şebekelerin ayak oyunlarına tetikçiliğe soyunanlar; Millet ayaktadır, Çanakkale Ruhu hayattadır. Millete tank namlusu doğrultan şerefsizlere, bomba yağdıran hain hadsizlere geçit vermedik, geçit vermeyeceğiz. Yeniden Büyük Türkiye, Güçlü Türkiye, Ümmetin Umudu Türkiye iradesinin garantörleri olmaya devam edeceğiz” ifadelerini kullandı.

 

İHANET ÇETESİNİ, CUNTA HAREKETİNİ

Yaşlık “Mısır’daki kanlı darbe senaryosunu Türkiye’ye uyarlamak isteyenlere; ‘Biz milletiz, millete silah doğrultanı ezer geçeriz’ duruşuyla hak ettikleri cevabı verdik. Millete giydirilmek istenen vesayet gömleğini tarihin çöp sepetine gönderdik. İhanet çetesini, cunta hareketini, paralel devlet şebekesini püskürterek milletimizin şanlı tarihine yeni ve büyük bir zafer daha ekledik. Alçakları yurdumuza uğratmayan atalarımızın, dedelerimizin, nenelerimizin emanetine sahip çıktık, vasiyetine sadık kaldık” şeklinde konuştu.

 

BERTARAF EDİLDİ

Silahlı Kuvvetlerimizden, yargıdan, kamu kurumlarından hainler temizleninceye kadar, aklından dahi darbe geçirenler teslim oluncaya, teslim alınıncaya kadar sokaklardan, caddelerden, meydanlardan ayrılmayacağız diyen sendika Başkanı Yaşlık “Milletin iradesiyle, demokrasinin merkezi Türkiye Büyük Millet Meclisinin kararlılığıyla, hükümetin cesur duruşuyla ve başkomutan cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın reisliğiyle, liderliğiyle darbe kalkışması bertaraf edilmiştir” açıklamasında bulundu.

 

MENDERES’E, ÖZAL’A, ERBAKAN’A HAK ETTİKLERİ

Eğitim Bir-Sen demokrasi nöbetindedir diyen Yaşlık “Darbeye direnme, darbecileri alt etme hedefiyle milletle birliktedir. Ey darbeciler, ey darbeye yeltenen şerefsizler… Milletle bilek güreşine tutuşanın sonu kaybetmektir. Kaybettiniz. Tıpkı şerefinizi, haysiyetinizi, namus ve izzetinizi kaybettiğiniz gibi. Menderes’e, Özal’a, Erbakan’a hak ettikleri desteği verme imkânı olmayan millet yok artık. İman varsa imkân vardır diyerek, devleti ele geçirmeye, ülkeyi işgal etmeye, milleti köle ilan etmeye hevesli yapıların heveslerini kursağında bırakan inanmış, adanmış, cesareti kuşanmış bir millet var. Millet devletin yanındadır. Millet, sivil siyasetin arkasındadır. Millet, demokrasiyi koruma, darbeye izin vermeme kararlılığındadır. Bu kararlılıkla, bu kirli yapıların, cunta tezgâhının içinde, arkasında, yanında duran herkese hesap soracak” dedi.

 

BİZ BU YOLA KEFENİMİZLE ÇIKTIK

Türkiye bizimdir, bizim kalacak diyen Yaşlık “Darbecisinden, paraleline, haininden, tetikçisine, azmettiricisinden, destekçisine milletimizi, devletimizi, demokrasimizi, irademizi hedef alan şer yuvaları dağıtılacak, inlerine girilecek ve Büyük Türkiye’nin egemenlik çivisi hainlerin, paralellerin, ihaneti meslek edinenlerin kirli zihinlerine çakılacak. Darbe kalkışmasının başlangıcından bugüne “Biz bu yola kefenimizle çıktık” iradesinin hakkını vererek “Bir kere ölür insan, öleceksek adam gibi ölelim” ifadesinin “kuru söz” değil “imanla yoğrulmuş öz” olduğunu gösteren ve darbe kalkışmasının bertarafının siyasi, insani, fikri ve fiili liderliğini gerçekleştiren Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’a Millet olarak teşekkür ederiz. Sen çok yaşa uzun adam” şeklinde konuştu.

Serkan BORLAK 

20 Temmuz 2016 Kocaeli- Siyaset


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR