Çocuk oyuncular tiyatro festivalinde

 “Cadde Sokak, Çarşı Pazar, Yer Gök Tiyatro” sloganı ile Kocaeli’ye yeni bir renk katan festivale 11 grup katılıyor. 7 Ocak 2017 Cumartesi günü saat 1...

 “Cadde Sokak, Çarşı Pazar, Yer Gök Tiyatro” sloganı ile Kocaeli’ye yeni bir renk katan festivale 11 grup katılıyor. 7 Ocak 2017 Cumartesi günü saat 14.00' de grup “Abaküs” ün oynayacağı “İmece” adlı oyunla başlayacak olan festival, grup “Söylev”in “Sistematik” oyunuyla sona erecek.

 

11 OYUN SAHNELENECEK

“7. Sahnesiz Oyunlar Buluşma Günleri” kapsamında 11 oyun seyirci ile buluşacak. Buluşma günleri ile ilgili olarak açıklamalarda bulunan Kocaeli Bölge Tiyatrosu Genel Sanat Yönetmeni Burhan Akçin, “Çocuklar ve gençler için tiyatro sanatı estetik bir haz duygusundan öte, bir eğitim aracı olarak daha önemlidir. Tiyatro Sanatı seyirciye oyun gösterme işidir. Ancak oyunu gösteren oyuncuların davranışlarını ve yaşam biçimlerini de değiştirir. İşte bu noktada, tiyatro eğitimi, provalar, dramatik durum, oyun metni, rol oynama, mesaj iletme gibi birçok öğe kursiyerlerin eğitimi için kullanılır” dedi.

 

“ÇOCUKLARIN TİYATRO İHTİYACI DA VAR”

Tiyatroların amacının kendini iyi ifade etme becerisini geliştirmek olduğunu dile getiren Akçin, “Bu festivalde görev alan çocukların ve gençlerin, kişisel gelişiminde beceri olarak kazanımları, ses konuşma, beden dili, sözsüz ifade biçimleri üzerinde beklentilerimiz var. Çocuklarımızın sanat eğitimlerinden yararlanabilmeleri için daha özgür alanlara, uzmanlara ihtiyaç vardır” dedi.

Serkan BORLAK

04 Ocak 2017 Kocaeli- EğitimYorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?


Kocaeli için kar uyarısı! mask
Kocaeli için kar uyarısı!

Erkek öğrencisine tecavüz ettiği iddia edilen öğretmen tutuklandı! mask
Erkek öğrencisine tecavüz ettiği iddia edilen öğretmen tutuklandı!
Durdurulan şahsın üzerinden çıktı! mask
Durdurulan şahsın üzerinden çıktı!
Karamürsel'de çocuk bıçaklandı! mask
Karamürsel'de çocuk bıçaklandı!
Plajyolu da tramvaya kavuşuyor mask
Plajyolu da tramvaya kavuşuyor
Ekmekte flaş fiyat açıklaması! mask
Ekmekte flaş fiyat açıklaması!

BEĞEN 21 B
TAKİP ET 2 B

YÜKLENİYOR