KAL’dan AB Proje çalışması

“Ön yargıları yıkmada çok dilliğin anahtar rolü” adlı Comenius Çok Taraflı Okul Ortaklığı Projesinin 2. Buluşması 21-25 mart tarihleri arasında Kocael...

BÜYÜT

“Ön yargıları yıkmada çok dilliğin anahtar rolü” adlı Comenius Çok Taraflı Okul Ortaklığı Projesinin 2. Buluşması 21-25 mart tarihleri arasında Kocaeli Anadolu Lisesinde gerçekleşti.

Konusu Anadolu Lisesi’ne ait olan “Ön yargıları yıkmada çok dilliğin anahtar rolü” adlı Comenius Çok Taraflı Okul Ortaklığı Projesinin 2. Buluşması çerçevesinde Çek Cumhuriyeti, Almanya ve Polonya’dan sekiz öğretmen ve 24 öğrenci ile birlikte toplam 60 kişilik çalışma grubu bir araya gelerek proje çalışması yaptılar. Proje kapsamında her okul ülkelerini tanıtan 10’ar dakikalık İngilizce sunum yaptı. Bu buluşmada alman öğrenciler Türkiye, Polonya ve Çek Cumhuriyeti ile ilgili anketlerini sundular. Diğer bir proje çalışması olan Kocaeli Anadolu Lisesi öğrencilerinden Cemre Akkaco ve Merve Atabay Okul Proje.

KÜLTÜRÜMÜZÜ TANIDILAR
Koordinatörü Mehmet Küçük ile birlikte hazırladıkları 2011 takvimini katılımcılara sundular. Aynı zamanda takvimler bastırılarak öğretmenlere ve okullarına takdim edildi. Program çerçevesinde rutin proje çalışmalarının yanı sıra çeşitli etkinlikler de yapıldı. Etkinliklerin koordinatörlüğünü ise Okul Müdürü Atilla Demir, Müdür Yardımcısı Tamer Gök, Proje Koordinatörü Mehmet Küçük, Uzman Rehber Öğretmen Yılmaz Eken ve Müzik Öğretmeni Osman Kılınçer üstlendi. Dört gün ilimizde kalan konuk misafirlerimiz İzmit Körfezi’nde vapur gezisi, Başiskele İlçe Protokolünün de katıldığı öğretmenler için akşam yemeği, Topkapı, Ayasofya ve Sultanahmet’i kapsayan İstanbul gezisi, Komek Leyla Atakan Kültür Merkezi’nde ebru sanatı gösterisi ve uygulaması, Okul Aile Birliğinin öğretmenlere yöresel yemek ziyafetine de katılarak kültürümüzü yakından tanıma imkanı buldular.

01 Nisan 2011 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR