Başkanlar UCLG zirvesinde

        Dünya Birleşmiş Kentler ve Yerel Yönetimler Birliği’nin (UCLG) 2014 bahar dönemi yönetim kurulu toplantısı İngiltere’de yapıldı. Toplantıya ka...

 

 

 

 

Dünya Birleşmiş Kentler ve Yerel Yönetimler Birliği’nin (UCLG) 2014 bahar dönemi yönetim kurulu toplantısı İngiltere’de yapıldı. Toplantıya katılan Kartepe Belediye Başkanı Hüseyin Üzülmez, bu yıl Liverpool’da düzenlenen Uluslararası İş Dünyası Festivali ve UCLG üyelerine farklı paydaşlarla yeni ağ oluşturma fırsatları sunmayı amaçlayan ve Kent Liderleri Zirvesi ile birlikte gerçekleştirilen programlara katıldı.

 

ÖNEMLİ TOPLANTILAR

17-19 Haziran tarihleri arasında gerçekleşen programa Üzülmez’in yanı sıra Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Zekeriya Özak, Gölcük Belediye Başkanı Mehmet Ellibeş ve Derince Belediye Başkanı Ali Haydar Bulut da katıldı. Eğitim ve ağ oluşturma imkanları sunulan programın ilk gününde mali yönetim komitesi, kentsel sağlık komitesi ile kalkınma işbirliği ve kent diploması konulu toplantılar yapıldı. Ayrıca anatüzük komitesi ile çalışma gruplarına katılan Üzülmez akşam da Liverpool kentindeki resepsiyonda hazır bulundu.

 

ÜÇ GÜN SÜRDÜ

Başkanlar, UCLG toplantılarının ikinci gününde Liverpool Belediye Başkanı tarafından zirvede yerel ve bölgesel yönetim temsilcileri ve diğer paydaşlarla sıkılaşma döneminde büyümeyi sağlamak odaklı bir araya gelen heyette de yer aldılar. Başkan Üzülmez, kent liderlerinin katılımıyla gerçekleşen “Büyüme ve Eşitlik Kentler”, “Bir Kent Ekonomisinde Kültürün Yeri”, “Şengay Ekonomisi”, “Kentler ve Büyüme” konulu yuvarlak masa toplantılarında “2030’a doğru kentsel ve bölgesel kalkınmanın zorlukları, sürdürülebilir ve kapsayıcı bölgeler ile UCLG ağının güçlendirilmesi konularının ele alındığı oturumlarda yer aldı.

18 Haziran 2014 Kocaeli- Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR