Başkan Doğan: İstiklal Marşı sayesinde her güçlüğü aşarız

İzmit Belediye Başkanı Dr. Nevzat Doğan, İstiklal Marşımızın kabulünün 92. yıldönümünü nedeniyle bir basın açıklaması yayınladı.Mehmet Akif Ersoy'un T...

BÜYÜT

İzmit Belediye Başkanı Dr. Nevzat Doğan, İstiklal Marşımızın kabulünün 92. yıldönümünü nedeniyle bir basın açıklaması yayınladı.

Mehmet Akif Ersoy'un Türk Milletinin gönlünden hiç çıkmayacağını belirten Başkan Doğan "İzmit Belediyesi olarak şehrimizin sahip olduğu değerleri muhafaza ederek, bu değerler üzerinde şehrimizi hak ettiği seviyeye çıkarmayı görev edindik. Bu görev bilincimiz doğrultusunda bize bu güzel şehri, bu güzel vatanı emanet bırakan atalarımıza, sanatçılarımıza ve bilim adamlarına saygımız sonsuzdur.

MİLLETİN GÖNLÜNDE
Milli marşımızı bize armağan eden Ersoy'u milletimiz de unutmamış, ona büyük saygı duymuştur. Ancak Mehmet Akif'e sahip çıkmak kadar, onun fikirlerine de sahip çıkmak bunları rehber edinmek, yaşatmak ve geleceğe taşımak büyük önem taşıyor. Millet olarak, hep birlikte bu düşünceyle hareket etiğimiz takdirde bu hedefin önünde durmaya kimsenin gücü yetmeyecektir. Mehmet Akif Ersoy, hiçbir zaman milletimizin gönlünden çıkmayacak, yolumuzu aydınlatmaya devam edecektir. Bu duygu ve düşüncelerle Mehmet Akif'in aziz hatırasını bir kez daha şükranla anıyor, kendisine Allah' tan rahmet diliyorum" dedi.

09 Mart 2013 Kocaeli- Gündem


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR