Yesevi Ocağı üyeleri eski İzmit’i dinledi

Kuruluş yeri ve merkezi Kocaeli olan ve başka hiçbir yerde şubesi bulunmayan Yesevi Ocağı, kurulduğu günden bu yana çeşitli etkinliklerle eğitim, kül...

BÜYÜT

Kuruluş yeri ve merkezi Kocaeli olan ve başka hiçbir yerde şubesi bulunmayan Yesevi Ocağı, kurulduğu günden bu yana çeşitli etkinliklerle eğitim, kültür ve sanatsal faaliyetlerine devam ediyor. Yesevi Ocağı’nın etkinliklerden biri olan eğitim konferanslarının ilki önceki akşam Sivil Toplum Merkezi’nde gerçekleştirildi. Yerel Tarih Uzmanı Volkan Şenel, Bizans’tan Osmanlı’ya İzmit’ten bahsetti. Yesevi Ocağı üyeleri ve konferansa katılan misafirler İzmit’i geçmişten günümüze daha iyi tanıma fırsatı buldular.

 

İZMİT’İN GENEL GÖRÜNÜMÜNÜ ANLATTI

Volkan Şenel, minyatürler, gravürler ve haritalar yardımı ile geçmişten günümüze İzmit’in genel görünümünün nasıl olduğu hakkında bilgi verdi. Meşhur saray yokuşunda yer alan eski evlerin görüntüsünün çok daha güzel olduğunu söyledi.

 

TEŞEKKÜR ETTİ

Program sonunda, Yesevi Ocağı Dernek Başkanı Şener Keser, yerel tarih konusundaki bilgilendirmelerinden dolayı tarihçi Volkan Şenel’e teşekkür etti. Keser, geçmişine sahip çıkmayan milletlerin ayakta kalmasının mümkün olmadığını belirtti.

02 Kasım 2014 Kocaeli- Gündem


kutuyu işaretleyip tamama basın

Yorum yazarak Kocaeli Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kocaeli Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

Anket Kocaelispor'un yeterince desteklendiğini düşünüyor musunuz?

YÜKLENİYOR